ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Niebieski?

Data: 2017-12-28 Robert Deninis

Portugalskie słowo azul oznacza niebieski. Azul to także jeden z najgorętszych tytułów tegorocznych targów w Essen. Czy najnowsza gra Michaela Kieslinga, dwukrotnego laureata Spiel des Jahres (1999 Tikal, 2000 Torres), spodoba się graczom w kraju nad Wisłą?

Przekonamy się o tym prawdopodobnie już lutym 2018 roku, kiedy to dzięki wydawnictwu Lacerta do sklepów trafi polska wersja.

Azul

Azulejo to nie tylko cienkie ceramiczne płytki, pokryte błyszczącym szkliwem – to feeria barw, wachlarz wzorów i mnogość możliwości ich łączenia. Mozaiki o różnej tematyce pokrywały ściany i podłogi w najróżniejszych budynkach, przykuwając wzrok, zmuszając do zatrzymania się i dokładniejszego przyjrzenia się poszczególnym elementom kompozycji.

Azul

Tym razem kafelki charakterystyczne dla sztuki portugalskiej i hiszpańskiej przenosimy na planszę. W trakcie gry będziemy pozyskiwać kolorowe płytki bezpośrednio od dostawców i układać z nich mozaiki na ścianie pałacu królewskiego. W zależności od naszych decyzji i sposobów łączenia pięknie wykonanych kafelków, będziemy zdobywać mniej lub więcej punktów. Konkretne wzory i komplety elementów pozwolą nam zyskać przewagę, jednak każda zmarnowana płytka będzie nas słono kosztować.

Azul

Autor: Michael Kiesling

Liczba graczy: 2 - 4 osoby

Wiek graczy: od 8 lat

Czas gry: 30 - 45 minut

Czy Wy również nie możecie się doczekać swojej pierwszej rozgrywki w Azul?

 

Skomentuj jako pierwszy