ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Nierozerwalne więzi

Data: 2018-02-04 Robert Deninis

Dzięki wydawnictwu Galakta, swoją polską premierę miały Nierozerwalne więzi - kolejny duży dodatek do gry Runebound: trzecia edycja. Dzięki modyfikacjom, które oferuje rozszerzenie, w grze Runebound pojawią się niespotykane dotąd możliwości.

Oprócz nowych postaci i emocjonujących przygód, Nierozerwalne więzi wprowadzają żetony i arkusze wrogów. Określają one ataki wykonywane przez danego przeciwnika w kolejnych turach bitwy, co umożliwia rozgrywkę solo oraz tryb kooperacyjny.

Nierozerwalne więzi

W grze pojawiają się także nowe mechaniki wspierające bohaterów jako drużynę. Teraz kiedy jeden z graczy poruszy swoją postać, pozostałe będą mogły poruszyć się razem z nią, co sprawi, że podróż po Terrinoth będzie odbywać się szybciej i sprawniej. Bohaterowie mogą się jednak rozdzielić, aby skuteczniej szukać pogłosek na rozległym terenie i zdobywać umiejętności. Mimo to wciąż pozostaną w kontakcie – jeśli gracz zechce wymienić się złotem lub kartą, może wysłać je listem z dowolnego miasta lub miasteczka. Wówczas innemu graczowi przekazywana jest koperta, którą może odebrać, gdy jego bohater znajdzie się w mieście.

Nierozerwalne więzi

Korzyści płynące z kooperacji zwiększają również nowe karty umiejętności grupowych. Zdobywając te umiejętności, gracze będą mogli rozwinąć szybciej indywidualne zdolności swoich postaci oraz skuteczniej pokonywać przeciwników, dzięki koordynacji ataków i wzajemnej pomocy podczas walki.

Nierozerwalne więzi

Bez względu na to, czy podróżujecie w wesołej kompanii, czy samotnie mierzycie się z przeciwnościami losu, Nierozerwalne więzi szykują dla was wiele śmiałych wyzwań i przygód. Przygotujcie swoje miecze i wyruszcie w podróż – obrońcy Terrinoth nigdy nie odpoczywają!

Więcej na temat Nierozerwanych Więzi możecie dowiedzieć się z tego artykułu.

źródło: strona internetowa wydawnictwa Galakta

Skomentuj jako pierwszy