ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Nowości Wydawnictwa FoxGames

Data: 2018-12-17 Robert Deninis

W ostatnich dniach listopada nakładem wydawnictwa FoxGames ukazały się dwie nowości: ćwiczące refleks i spostrzegawczość Smart Domino oraz niezwykła kooperacyjna karcianka The Mind.

Smart Domino

Smart Domino

Użyj kolorowych klocków, aby stworzyć figurę pasującą do tej, która pojawi się na karcie. Bądź szybszy od pozostałych graczy! Zwycięzcą zostanie ten gracz, który jako pierwszy, za pomocą swoich klocków, odwzoruje figurę z wylosowanej karty.

Ćwicz refleks i spostrzegawczość poprzez zabawę! Dzięki kilku poziomom trudności Smart Domino pokochają zarówno młodsi, jak i starsi.

Liczba graczy: 1-4
Wiek: 6+
Czas rozgrywki: ok. 25 min.

The Mind

The Mind

The Mind to karciana gra kooperacyjna, w której gracze muszą dotrzeć do 12 poziomu, żeby wygrać. Na każdym z nich, każdy z graczy otrzymuje liczbę kart zgodną z aktualnym etapem. Na „trzy cztery” rozpoczynają zagrywanie kart, które muszą padać na stół jedna po drugiej, w kolejności rosnącej. Ale, ale… Nie możemy się przy tym porozumiewać w żaden sposób, czy to werbalny czy niewerbalny. Jak więc wygrać? W tym kryje się cała magia! Gra została nominowana do Spiel des Jahres 2018!

Liczba graczy: 2-4
Wiek: 8+
Czas rozgrywki: ok. 20 min.

Skomentuj jako pierwszy