ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Nowości z Egmontu

Data: 2018-10-07 Robert Deninis

W październiku, nakładem wydawnictwa Egmont Polska ukazały się trzy nowości. Skojarzeniowa gra imprezowa dla par "Dopasowani", autorstwa Grzegorza Rejchtmana oraz elegancka gra logiczna dla całej rodziny, czyli "AXIO" Reinera Knizii. Natomiast przebojowa gra "Ubongo" zyskała nowy wymiar rozgrywki.

DOPASOWANI

Dopasowani

Czym tłumaczysz swoje spóźnienie?
W jakich miejscach ściągasz spodnie?
O czym kobiety rozmawiają u fryzjera?

Dopasowani to wesoła gra imprezowa, w której gra się parami. Przekonaj się jak dobrze znasz swojego partnera z drużyny i czy uda ci się odpowiedzieć tak samo jak on. Zdobywacie punkt za każdą zgodną odpowiedź. Wygrają najbardziej dopasowani!

  • Gra w skojarzenia!
  • Ponad 600 zabawnych pytań!
  • Dużo zabawy i śmiechu!
  • Kilka wariantów gry!

Przygotujcie się na zabawne pytania, absurdalne odpowiedzi i mnóstwo zabawy!

Autor: Grzegorz Rejchtman
Ilustracje: Piotr Kania
Liczba graczy:    4-8 osób
Wiek graczy:      16-116 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 min

AXIO

AXIO

Gracze na przemian wykładają płytki na planszę, zdobywając punkty w 5 różnych kolorach. Na koniec gry liczy się tylko najsłabszy wynik każdego gracza, więc kluczem do zwycięstwa jest równomierne punktowanie wszystkich kolorów.

Wielkie emocje towarzyszą graczom do ostatniej tury, bo jednym sprytnym ruchem można zdobyć wiele punktów lub zablokować przeciwników.

  • Proste zasady!
  • Emocjonująca rozgrywka!
  • Wymaga główkowania!

Autor: Reiner Knizia
Liczba graczy:    1-4 osób
Wiek graczy:      8-108 lat
Czas rozgrywki: ok. 45 min

UBONGO 3D

Ubongo 3D

Najnowsza wersja światowego bestsellera! W grze są przestrzenne klocki, które wprowadzają zabawę w zupełnie nowy (trzeci) wymiar. Rozgrywka staje się jeszcze bardziej wymagająca i fascynująca. Tak jak w pierwowzorze gracze starają się jak najszybciej zapełnić puste pola na swoich planszach, tylko tym razem muszą to zrobić dwuwarstwowo. Gracze, którym uda się rozwiązać łamigłówkę na czas, zdobywają klejnoty. Cztery poziomy trudności pozwolą na dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

Autor: Grzegorz Rejchtman
Liczba graczy:    1-4 osób
Wiek graczy:      8-108 lat
Czas rozgrywki: ok. 25 min

Skomentuj jako pierwszy