ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Nowości z Trefla Kraków

Data: 2018-06-24 Robert Deninis

Rodzinna seria Trefl Joker Line rośnie w siłę. Nakładem Fabryki Kart Trefl Kraków ukazały się ostatnio cztery gry: "Sherlook" - w którym przyjdzie nam wykazać się refleksem i spostrzegawczością, "Rzutem do mety" - kościany symulator wyścigów, wystrzałowa imprezówka "Trefle" oraz prawdziwa gratka dla miłośników planowania miejskiej przestrzeni "Projekt: Miasteczko".

Sherlook

Sherlook

Praca detektywa, wiadomo, do łatwych nie należy. Wykonałeś zdjęcia miejsca zbrodni. Odszedłeś na chwilę by porozmawiać z porucznikiem, a gdy wróciłeś – katastrofa! Nowy rekrut narobił bałaganu! Czy będziesz w stanie dostrzec różnice pomiędzy dwoma zdjęciami?

Gracze, niczym detektywi, badają dwa niemal identyczne, nieznacznie się tylko różniące obrazy - zdjęcia z miejsca zbrodni. Muszą użyć swojej spostrzegawczości, intuicji i pochwalić się siłą dedukcji. By wygrać, należy jak najszybciej określić, ile jest różnic i anomalii na wylosowanych obrazach. Kto wykryje je pierwszy, ten wygrywa! 

Sherlook

"Sherlook" zawiera aż czterdzieści obrazów, różniących się od siebie tylko detalami. Dzięki temu gracze mogą nieustannie powracać na miejsce zbrodni. 

Autorem gry jest Silvano Sorrentino. Za oprawę graficzną odpowiadają Chiara Vercesi (ilustracje) oraz Paolo Vallerga.

Na grę składa się 40 dwustronnych pozornie identycznych kart,  10 tabliczek z numerami, 30 żetonów punktów. 

Liczba graczy: 2-6
Czas rozgrywki: 15-30 min.
Wiek graczy: 14+

Rzutem do mety

Rzutem do mety

Co prawda kości nie mają nóg, ale w grze "Rzutem do mety" z Twoją pomocą pokonają trasę szybciej niż nie jeden maratończyk. ;) Karty na stół, kostki w ruch! Oto jedyny w swoim rodzaju symulator wyścigów.

Na graczy czeka aż 30 kolorowych kostek.

"Rzutem do mety" to emocjonująca rodzinna gra w kości.

Zagrywaj karty i obserwuj swoich sześciościennych zawodników w drodze do mety. Tu nie ma sentymentów. Będą za to nieoczekiwane zmiany lidera, będzie zgrzyt kości, będzie walka ścianka w ściankę. Zatem gotowi do rzutu?

Rzutem do mety

Celem gry jest zdobycie największej liczby punktów zwycięstwa w trakcie 4 etapów wyścigu. Każdy gracz dysponuje swoimi Kartami Ukrytego Celu i to one decydują o wygranej.

Autorem gry jest Silvano Sorrentino. Za oprawę graficzną ponownie odpowiada Chiara Vercesi, a autorem tym razem jest Spartaco Albertarelli.

Liczba graczy: 2-6
Czas rozgrywki: 30 min.
Wiek graczy: 10+

Trefle

Trefle

Jak zabłysnąć w towarzystwie? Jak oczarować ją/jego niebanalnym stylem? Zaszalej! Zaproponuj wystrzałową grę w "Trefle", tytuł stworzony przez Dominica Crapuchettesa.

Kto jak kto, ale ten projektant gier, doskonale zna się na tym, co dobre, modne i z klasą - w młodości uczył się pisania powieści i komponowania muzyki klasycznej, a czym skorupka za młodu nasiąknie... No właśnie, nie ma więc żadnych wątpliwości, że "Trefle" to karciana rozrywka na poziomie. Wysokim, ma się rozumieć. Panie i Panowie, nowa propozycja Fabryki Kart Trefl-Kraków rozrusza każdą imprezę!

"Trefle" to niesamowity pojedynek na spryt i humor. W grze musisz pozbyć się wszystkich kart tak szybko, jak to tylko możliwe! Sprawdź swoje karty, opracuj strategię rozgrywki, popatrz pozostałym graczom głęboko w oczy i zgarnij pulę bonusów.

"Trefle" to znana na całym świecie gra towarzyska, przy której wszyscy będą się świetnie bawić!

Trefle

Autor gry: Dominic Crapuchettes

Liczba graczy: 2-6
Czas rozgrywki: 30 min.
Wiek graczy: 8+

Projekt: Miasteczko

Projekt: Miasteczko

Zbuduj swoje własne miasto w grze karcianej „Projekt: miasteczko”! Dokupuj kolejne nieruchomości, rozbudowuj je i zdobywaj kolejne punkty zwycięstwa.

Są dwie drogi do osiągnięcia tego celu – sprawna budowa jak największej ilości budynków lub koncentracja na kluczowych inwestycjach. Którą strategię wybierzesz?

Projekt: Miasteczko

Autor gry: Chic Fan Chen

Liczba graczy: 1-4
Czas rozgrywki: 30-60 min.
Wiek graczy: 10+

źródło: informacja prasowa

Skomentuj jako pierwszy