ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Oto jest pytanie!

Data: 2017-11-01 Robert Deninis

Czego bardziej byłoby Ci brak: widoku gór, czy smaku pizzy? Oto jest pytanie! 

Na takie i jemu podobne przyjdzie Ci udzielić odpowiedzi podczas rozgrywki w  imprezowo-familijną grę autorstwa Vlaady Chvátila, która ukaże się nakładem wydawnictwa Rebel lada chwila :)

Oto jest pytanie!

Gracze wcielają się w role wiewiórek wspinających się na szczyt góry. Podczas wspinaczki będą zadawać sobie różne pytania. W końcu tym zajmują się wiewiórki.

Dlaczego akurat wiewiórki? Oto jest pytanie! Co prawda tutaj nie znajdziecie na nie odpowiedzi, ale zagrajcie, a gwarantujemy, że dowiecie się wielu nowych rzeczy na temat siedzących wkoło graczy!

Oto jest pytanie! - komponenty

W grze występują 3 podstawowe pytania, wymagające wyboru pomiędzy opcją A i B. Zadaniem graczy, jest wybranie dwóch kart odpowiedzi i dopasowanie ich do 1 z 3 pytań, a następnie zadanie go na głos jednemu z pozostałych graczy. Gracz wybrany do odpowiedzi powinien szczerze odpowiedzieć na zadane mu pytanie. Gdy odpowiadający podejmie już decyzję, zagrywa zakrytą kartę A albo zakrytą kartę B – w zależności od odpowiedzi, jaką chce udzielić.

Każda osoba, która nie jest pytającym ani odpowiadającym, jest zgadującym. Zgadujący próbują odgadnąć, jaką opcję wybierze odpowiadający. Gdy zgadujący wie już, jaką opcję chce obstawiać, zagrywa albo zakrytą kartę A, albo zakrytą kartę B. 

Oto jest pytanie!Oto jest pytanie!

Gdy wszyscy wybrali opcję A albo B, odpowiadający odkrywa odpowiedź. Potem zgadujący odkrywają swoje domysły (dotyczące odpowiedzi). 

Karta odpowiadającego wskazuje prawidłową odpowiedź. Każdy zgadujący, który ją obstawił, przesuwa swoją wiewiórkę o 1 pole w górę. Przesuń wiewiórkę pytającego o 1 pole w górę za każdą złą odpowiedź. 

Dodatkowo zgadujący mają możliwość zagrywania dopalaczy, premiujących ich szybszym przesuwaniem wiewiórek, za prawidłowe odpowiedzi i chybione strzały innych graczy.

Rozgrywka toczy się na przestrzeni kilku rund, a jej upływ odliczany jest kurczącym się stosem kart pytań. Gdy ktoś dobierze 2 ostatnie karty ze stosu znajdującego się na planszy, to znak, że właśnie zaczęła się ostatnia runda. Każdy gracz będzie jeszcze raz pytającym. Zwycięzcą zostaje gracz, którego wiewiórka pokonała najdłuższą trasę.

Gra dla 3-6 osób (w wieku 15+); czas rozgrywki ok. 30 minut. Premiera: początek listopada br.

źródło: strona internetowa wydawnictwa Rebel

Skomentuj jako pierwszy