ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Page Quest: Sezon 1

Data: 2018-02-09 Robert Deninis

Nim sieć telewizyjna zdecyduje o produkcji serialu, najpierw zostaje wyemitowany odcinek pilotażowy. Zainteresowanie pilotem wyrażone w jego oglądalności przesądza o dalszej inwestycji w serial. No dobrze, ale co to ma wspólnego z grami? zapytacie. Otóż takim pewnego rodzaju pilotażem był projekt A4 Quest, czyli gra print and play od Thistroy Games, która została pobrana ponad 15 000 razy. 

Tak duża "oglądalność" spowodowała, że Thistroy Games we współpracy z Board&Dice ruszyło na podbój Kickstartera, z nowatorskim pomysłem przygodowej gry w odcinkach, zatytułowanej  Page Quest: Mythical Artifacts. Czuję w kościach, że na jednym sezonie się nie skończy.

Page Quest

Page Quest: Sezon 1, to projekt bazujący na mechanice A4 Quest jednak z wieloma nowościami oraz rozbudowanym trybem kampanii, w której duży nacisk będzie położony na historię. To pierwsza gra w formacie print and play która będzie wydawana cyklicznie a gracze będą kierować losami swojego bohatera przez kilka miesięcy. Dodatkowo będzie możliwość rozegrania kampanii samemu lub z innym graczem. Co ciekawe, będzie można połączyć swoje siły w całej rozgrywce lub w pojedynczych przygodach. W praktyce pozwoli to przechodzić kampanie z wieloma przyjaciółmi! 

W pierwszym sezonie Page Quest, możecie wcielić się w jednego z trzech dostępnych bohaterów, pracujących dla rządowej agencji A.R.P.A, której cel istnienia (w przybliżeniu) to gromadzenie i ratowanie mitycznych artefaktów, które ludzkość uważa za zaginione lub przynajmniej na tyle nieprawdopodobne, że na pewno należące do lokalnych legend i mitów.

Dzięki formatowi  print'n'play, pierwszy "odcinek" gry, trafi do wspierających tuż po zakończeniu projektu powodzeniem, a całą przygodę (która potrwać może nawet do 9 miesięcy) będziemy poznawać krok po kroku w ramach lądujących na naszym biurku, comiesięcznych teczek przygód, zawierających wszystko co będzie nam potrzebne w realizacji naszych wypraw. 

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie kampanii, lub w stanowiących źródło dla tego wpisu artykułach w serwisie ZnadPlanszy: 

Skomentuj jako pierwszy