ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Pasikonik i mrówka

Data: 2017-08-12 Robert Deninis

Nakładem wydawnictwa Portal, w linii 2 Pionków okazał się czwarty tytuł z serii Bajkogier, czyli bajek w które oprócz przeczytania ich do snu waszym pociechom, możecie też zagrać! Tym razem będziecie mogli wcielić się w zaradną, pracowitą mrówkę lub chytrego, przebiegłego pasikonika.

Pasikonik i mrówka

Pasikonik i mrówka to kolejna Bajkogra. O mądrej mrówce i darmozjadzie Pasikoniku. Czy ta gra uczy? Uczy, uczy i to bardzo. Przekazuje mądrość życiową, tak jak i bajka, że jednak praca popłaca…

Wędruj Mrówką po planszy ułożonej z kart i pracuj, by zebrać zapasy na zimę. Pasikonikiem spróbuj zgadnąć, gdzie Mrówka pracuje. Jeśli Pasikonik zgadnie, podkrada Mrówce zapasy, ale jeśli Mrówka przechytrzy skocznego owada, ten pozostanie z niczym. 

Klimat, prosta mechanika, prześliczne ilustracje i dwa tryby rozgrywki (jesienny, łatwiejszy i zimowy, trudniejszy) sprawiają, że nie raz będziecie wracać do Pasikonika i Mrówki. To znakomita pozycja dla dzieci, ale także dla rodziców, którzy chcą wprowadzić swoje maluchy w świat gier planszowych. 

Oprócz samej gry, w pudełku znajduje się też miniksiążeczka z bajką, którą można przeczytać młodemu graczowi przed rozpoczęciem rozgrywki, by zanurzyć się w klimacie opowieści. 

Projektantem gry jest Yoann Levet (autor innej świetnej gry o mrówkach: Myrmes), a za kapitalne grafiki odpowiada Xavier Gueniffey Durin (którego "kreskę" bez trudu rozpoznają miłośnicy Wielkiej Księgi Szaleństwa, Lords of Xidit, czy Czterech pór roku).

Gra dla 2-4 graczy, w wieku 8+, czas rozgrywki to ok. 30 minut.

źródło: strona internetowa 2 Pionków

Skomentuj jako pierwszy