ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Plany wydawnicze Lacerty

Data: 2017-01-11 Robert Deninis

Wrocławskie wydawnictwo Lacerta ujawniło plany wydawnicze na rok 2017, a właściwie pierwszą ich część. I chociaż większość z zapowiedzianych gier swoją premierę będzie miała dopiero w drugim kwartale, to miłośnicy gier euro powinni już zacząć chłodzić szampana, gdyż znalazły się w nich gry takich tuzów gatunku jak: Kiesling, Kramer, Friese, Rosenberg i Pfister.

Owocowe opowieści

Owocowe opowieści

Dawno, dawno temu był sobie wspaniały las, pełen przepięknych, kolorowych owoców. Owoce te można było wyciskać, a ich soki mieszać, tworząc najpyszniejsze napoje, jakie możecie sobie wyobrazić. Jesteście zwierzętami zamieszkującymi ten wspaniały las, a wasze dni mijają na poszukiwaniu najsmakowitszych owoców. Znajdziecie je z pomocą przyjaznych mieszkańców lasu, którzy obdarują was owocami, wymienią się nimi z wami lub przyjdą z pomocą w wielu różnych sytuacjach. Okropnie chce ci się pić. Czy będziesz tym, kto zaspokoi swoje pragnienie najszybciej? Owocowe opowieści to gra typu Fable. Rozgrywka w niej zmienia się wraz z upływem czasu. Pierwszą rozgrywkę zaczniesz w stanie początkowym, a wraz z tym jak będziesz lepiej poznawać grę, mechanika i rozgrywka będą ewoluować. Każda kolejna gra w Owocowe opowieści nieco ją zmieni, jednak żadna zmiana nie jest nieodwracalna. Gra typu Fable dostarczy tyle samo radości po 20 rozgrywkach, co za pierwszym razem. 

Autor: Friedemann Friese
Liczba graczy: 2 - 5 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas gry: 20-30 minut 

 

Great Western Trail

To gratka dla każdego miłośnika dobrych gier. Wcielamy się w kowbojów gnających swoje stado do Kansas. Pfister po zeszłorocznym hicie, Mombasie, po raz kolejny pokazuje jak z kilku dobrze znanych mechanik zrobić wspaniałą grę, która ma w sobie coś świeżego. Graliśmy już kilka partii i jesteśmy zachwyceni!

Autor: Alexander Pfister
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Czas gry: 75 - 150 minut

Przewidywana data premiery - II kwartał 2017

 

Wysokie Napięcie : gra karciana

Lubicie Wysokie Napięcie, ale ciężko wam znaleźć czas na partyjkę legendy gier ekonomicznych? Nie ma problemu - teraz wersja karciana zapewni podobne wrażenia z rozgrywki przy czasie gry poniżej godziny. Licytuj elektrownie, kupuj surowce na rynku, zarobione pieniądze reinwestuj w jeszcze lepsze elektrownie.

Autor: Friedemann Friese
Liczba graczy: 2 - 6 osoby
Wiek graczy: od 13 lat
Czas gry: ok. 60 minut

Premiera: II kwartał 2017 

 

Szczęść boże: gra karciana

Niemcy u schyłku 20 wieku były centrum wydobycia węgla w Europie. Zanurz się w brudny świat przemysłu węglowego, gdzie szukając fortuny będzie transportował czarne złoto do odległych miejsc. Nie jest to takie łatwe – najpierw trzeba je wydobyć, załadować do odpowiednich wagonów i dopiero dostarczyć.

Jest to karciana wersja wzorująca się na Szczęść boże, popularnym tytule wydanym w 2013. Innowacyjna mechanika i prawie 240 kart sprawia, że rozgrywka jest daleka od oryginału, ale równie ciekawa.

Autor: Michael Kiesling, Wolfgang Kramer
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 10 lat
Czas gry: 50 - 80 minut

Premiera: II kwartał 2017 

 

Feast for Odin - czyli Uczta u Odyna.

Najnowsze dzieło Uwe Rosenberga, które zaraz po premierze zaczęło wspinać się na szczyt list najlepszych gier (obecnie 26 miejsce w rankingu gier strategicznych na BGG). Wysyłamy swoich wikingów na planszę , żeby polować, zbierać  surowce, obrabiać je, rozwijać budynki, kupować statki i najeżdżać osady. Otrzymane w wyniku akcji żetony, układamy na swoich planszach, aby uzyskać dochód, a później punkty zwycięstwa. 

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Uwe Rosenberga i gier w których trzeba kombinować.

Autor: Uwe Rosenberg
Liczba graczy: 1 - 4 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Czas gry: 30 - 120 minut

Przewidywana data premiery: II kwartał 2017

źródło: strona wydawnictwa Lacerta

Skomentuj jako pierwszy