ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Port Gdańsk

Data: 2018-12-18 Robert Deninis

W Porcie Gdańsk jeszcze nigdy nie było tak ruchliwie, jak dziś! Dziesiątki statków zawijają właśnie do nabrzeży, a długie ramiona żurawi portowych puszczone zostały w ruch wysoko nad ziemią. W największym polskim porcie zaczyna się kolejny pracowity dzień. Dokerzy uwijają się w pocie czoła, by jak najszybciej przeładować oczekujące na statkach towary.

W dniu dzisiejszym swoją premierę ma Port Gdańsk, pierwsza gra wydana przez Grupę MV, za którą stoją Viola Kijowska i Marcin Ropka, autorzy m.in. Polskich Smaków, Twoja Kolej i Artefakty Obcych.

Port Gdańsk

W grze planszowej Port Gdańsk wcielasz się w firmę obsługującą Port. Twoim zadaniem będzie rozładunek i załadunek towarów, by jak najszybciej znalazły się w określonych magazynach lub środkach transportu. Nie zapomnij jednak o zatrudnianiu pracowników i obsłudze czekających statków pasażerskich. Dzięki nim zdobędziesz przewagę nad depczącą po piętach konkurencją i zwiększysz swoją szansę na wygraną. Spiesz się, pierwsze statki właśnie dobijają do nabrzeży!

Port Gdańsk - przygotowanie do gry

Rozgrywka w Port Gdańsk składa się z serii tur graczy. W swojej turze rzucasz kośćmi, by określić akcje, jakie będziesz mógł wykonać. Dostępne akcje na kościach to: załadunek, ruch, rekrutacja.

Przed lub po wykonaniu akcji na kościach możesz także wykonać akcje dodatkowe:

  • zrealizować jedno zlecenie,
  • skorzystać jeden raz z panelu wymiany,
  • obsłużyć jeden statek pasażerski.

Zdobywaj towary, zapełniaj magazyny Portu, realizując cenne zlecenia i wysyłaj pracowników do obsługi statków pasażerskich!

Port Gdańsk

Najważniejsze cechy gry Port Gdański:

  • Gra rodzinna z niskim progiem wejscia. Idealna dla osób, które chcą poznać nowoczesne gry planszowe.
  • Przedstawia podstawowe procesy pracy Portu Gdańsk - największego i najstarszego polskiego portu morskiego.
  • Atrakcyjna szata graficzna. Plansza przedstawia Zatokę Gdańską wraz z najważniejszymi obiektami Portu Gdańsk.

Autorzy gry: Viola Kijowska i Marcin Ropka
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20-40 min.

Skomentuj jako pierwszy