ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Portalcon 10

Data: 2018-01-08 Robert Deninis

10 edycja planszówkowego konwentu PortalCon zaprasza!

Wszystkich fanów gier planszowych, szczególnie tych wydanych przez Portal Games i linię 2 Pionki zapraszamy serdecznie w trzeci weekend stycznia do Gliwic na pełną atrakcji i grania imprezę! Startujemy już o 9:00!

Portalcon 10

Portalcon 10 to jubileuszowa edycja, w której to fani gier Portal Games spotkają na wiele godzin grania zarówno w sobotę, jak i niedzielę (27-28 stycznia)!

Przyjedź do Gliwic i poznaj nowości wydawnicze naszego zespołu. Zobaczycie między innymi planowane gry, nowe prototypy, wiecznie aktualne perełki sprzed lat i aktualne hity. Posłuchacie o tym jak żyje się i pracuje w Portalu. Przybijecie nam przysłowiową piątkę oraz będziecie mieli okazję zjeść z nami ciastka! Chętni będą też mieli okazję napić się w barze (który będzie otwarty przez cały czas trwania konwentu)!

W trakcie trwania Portalconu będziecie mieli okazję zagrać w ponad 10 nowości - w tym w nasze oryginalne tytuły, gry wydawane przez Portal w 2018 roku, a także nowe dodatki. Nie przegapcie okazji, aby zagrać w te tytuły wcześniej niż wszyscy!

W Sali Nowości będą znajdować się prototypy, egzemplarze przedprodukcyjne oraz egzemplarze demo gier wydawnictwa Portal oraz linii 2 Pionki, a nad rozgrywką czuwać będzie nasza ekipa, która wytłumaczy i objaśni wam zasady do wybranych przez was gier! Serdecznie zapraszamy do jak największej eksploatacji naszych nowości!

Portalcon 10 - program

Plany wydawnicze

Tradycją PortalCon’u jest prelekcja na której prezentujemy nasze plany wydawnicze na najbliższy rok! Prowadzona przez samego prezesa Portalu Ignacego Trzewiczka, godzinna prezentacja podsumuje ubiegły rok i zaprezentuje wam czego możecie się spodziewać w roku 2018! Spodziewać się możecie naprawdę ciekawych informacji, które nie zostały jeszcze ujawnione. Jest to idealna okazja, aby być pierwszą osobą która dowie się jakie zagraniczne tytuły otrzymają polską edycję oraz jakie nasze autorskie gry pojawią się w następnym roku.

Portalowe wspominki

Ignacy, Michał Oracz i Rafał Szyma opowiedzą o tym jak Portal Games wyglądał dziesięć lat temu, jak to się stało, że w 2007 jak pierwszy wydawca z Polski zdecydowali się na wyjazd na targi Essen z premierą gry, jak to się stało, że Stronghold został w 2009 roku wydany przez firmę Valley Games, jakim cudem Neuroshima Hex dostała nagrodę gry roku, a później ją straciła… Posłuchajcie o tym jak powstawała polska branża gier i jak wyglądała okiem Portal Games!

Konkurs

Znajdź swoją parę i weź udział w konkursie wiedzowym na temat Portal Games! Sprawdź jak dobrze znasz naszą firmę, produkty które wydajemy i wydaliśmy. Weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody!

Mistrzostwa Polski w Hexa

PortalCon 10 to również finał Mistrzostw Polskie w Nueroshimie Hex! Najlepsi zawodnicy zjadą się z całej Polski aby stanąć ze sobą w szranki i pokazać, który z nich zasługuje na miano najlepszego gracza 2017 roku! Turniej odbędzie się w Sali Bocznej, dzięki której uczestnicy będą mieli zagwarantowany komfort rozgrywki!  

Wręczenie nagród
Punkt programu podczas, którego będziemy wręczać nagrody za udział w konkursie oraz uhonorujemy zwycięzce tegorocznego finału Mistrzostw Neuroshimy Hex!

10 szalonych TOP10 Prezesa
Wszyscy niecierpliwie wyczekiwali Top 50 ulubionych gier Ignacego Trzewiczka! Mamy dla was coś specjalnego, aby wynagrodzić wam te długie czekanie. Ignacy przygotował dla was 10, Top 10! Dziesięc szalonych list, w którym dowiecie się jakie są ulubione gry prezesa, jakie są jego ulubione konwenty czy też zapoznacie się z 10 najdziwnieszymi wydarzeniami jakie spotkały prezesa podczas konwentów!

FAQ - czyli wasze pytania
Przez godzinę będziemy pod waszym gradobiciem pytań! Zespół Portal Games nie będzie miał możliwości uniknięcia waszych pytań. Przygotuj się do konfrontacji, przyszykuj pytania które nurtują Cię już od dawna i znajdź w końcu odpowiedź. FAQ to punkt programu PortalConu, który cieszy się uznaniem już od wielu, wielu edycji. Tutaj nie ma złych pytań, tutaj nie ma nieodpowiednich zagadnień, tutaj jest wszystko dozwolone!

Podcast 2Pionki LIVE
Marzena Nowak Trzewiczek, bardziej znana z jej artystycznego pseudonimem Merry, i Ignacy Trzewiczek nagrają na żywo razem z publicznością kolejny odcinek Podcastu 2 Pionki! Jeśli jesteś fanem dygresyjnego stylu podcastu i nie możesz się doczekać kolejnych odcinków 2 Pionków – przyjdź! Przyjdź i razem z tytułowymi 2 Pionkami poprowadź audycję, która zostanie zarejestrowna i oficjalnie opublikowana! Stań się 3 Pionkiem i stwórz razem z Merry i Ignacym 125 odcinek podcastu!

Warsztaty dla sklepów
Dwugodzinne warsztaty dla sklepów prowadzone przez Marcina Dudka szefa działu sprzedaży Portal Games. Prelekcja przeznaczona jest dla osób, które prowadzoną swój własny sklep lub planują założyć w przyszłości swój własny sklep z grami planszowymi!
 

Termin:

27 stycznia 9:00 - 18:30

28 stycznia 10:00 - 16:00

Adres:

Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko

Pszczyńska 85, 44-100 Gliwice

Zapraszamy serdecznie!

źródło: informacja prasowa

Skomentuj jako pierwszy