ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Poszukiwany, poszukiwana

Data: 2017-11-02 Robert Deninis

Jeżeli gracie już od jakiegoś czasu, to zdążyliście już zapewne wyrobić sobie planszówkowy gust. Pewne gry podobają się wam bardziej, inne mniej. Do kolejnej rozgrywki będziecie zatem poszukiwać gier zbliżonych tematem, gatunkiem, czy też mechaniką do Waszych ulubionych tytułów. Najlepiej zapytać o opinię bardziej doświadczonego w tej materii znajomego, ale jeżeli nie ma go akurat "pod ręką", możecie zdać się na sugestie podsuwane przez nową stronę internetową Board Game Finder.

Po przejściu do witryny od razu można rozpocząć wyszukiwanie. Po wpisaniu tytułu gry, kategorii lub mechaniki, które Ci się podobają, system wyświetla listę polecanych dla Was gier. Następnie możecie kliknąć w każdy wynik, aby uzyskać więcej informacji o grze (opis, liczba i wiek graczy, czas rozgrywki, "ciężkość" i ocena BGG). Im więcej gier wskażecie jako trafiających w Wasze gusta, tym bardziej lista dostosowana będzie do waszych osobistych preferencji.

Jak to działa? Jak piszą autorzy serwisu "to magia" :) 

A konkretnie, to zaprzęgnięcie statystyki, uczenia maszynowego i stałego analizowania preferencji użytkowników do tworzenia rzeczywistych prognoz. Co oznacza, że w miarę upływu czasu, wraz z każdym wyszukiwaniem, sugestie będą coraz bardziej "trafione". Dla mnie brzmi jak magia, w dodatku taka, która działa :)

Poniżej przykład dla poszukiwania gry karcianej, z mechaniką deck buildingu, podobnej do gier Cthulhu Światy i Dolina Kupców. I co o tym sądzicie, warto dodać stronę do Ulubionych?

Board Game Finder

źródło: strona internetowa Board Game Finder

Skomentuj jako pierwszy