ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Premiera: Sen

Data: 2017-11-08 Robert Deninis

Przedpremierowo mogliście ją poznać na targach książki w Krakowie, podczas Planszówek na Narodowym oraz na Falkonie w Lublinie.

Nadszedł czas by Sen, czyli przepięknie zilustrowana przez Marcina Minora reimplementacja nagrodzonej MENSA Select Rat-a-Tat Cat, na stałe zagościła na Waszych stołach. 

Sen

Gracze wybierają się w podróż do świata ze snów. Czekają na nich niezwykłe krainy: niektóre jak z bajki, inne z kolei mroczne i pełne kruków. Podglądaj i przejmuj sny rywali. Celem gry jest stworzenie snu z jak najmniejszą liczbą kruków. 

Proste zasady gry:

  • Gracze tworzą sny składające się z 4 krain (kart). Gracze nie wiedzą, jakie krainy znajdują się w snach rywali.
  • W niektórych krainach znajduje się więcej kruków, w innych mniej. Celem gry jest posiadanie najmniejszej liczby kruków w swoim śnie.
  • Podczas gry gracze wymieniają swoje krainy, podglądają sny rywali, wrzucają do ich snów mroczne krainy oraz starają się przejmować te z niewielką liczbą kruków.
  • Jeśli ktoś uważa, że w jego śnie znajduje się najmniej kruków, krzyczy: "Pobudka!" i runda się kończy. Gracze ujawniają swoje sny, liczą kruki i zapisują wyniki. Następnie rozgrywają kolejną rundę. Gra się kończy, gdy któryś gracz zbierze 100 kruków. Zwycięzcą zostaje osoba, która w sumie zgromadzi najmniej kruków.

Skomentuj jako pierwszy