ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Pszczoły

Data: 2018-07-22 Robert Deninis

Nakładem Fabryki Kart Trefl-Kraków ukazały się Pszczoły -  gra karciana dla dwóch osób, w której wcielamy się w pszczoły lub trzmiele i walczymy o pyłek kwiatowy.

Wesoła rozgrywka to idealny pretekst, by w miłej atmosferze opowiedzieć dzieciom o tym, dlaczego pszczoły (i trzmiele) są dla nas tak ważne.

Pszczoły

Pszczoła - już 100 milionów lat temu fruwała między dinozaurami. W starożytnym Egipcie była atrybutem samego faraona, a dla Majów stanowiła symbol pokoju i sprawiedliwości. Od stuleci kojarzona ze słodkim miodem, kwiecistą łąką i latem. Pracowita, pożyteczna, popularna!

Trzmiel - mylony z bąkiem, niedoceniany, a przecież także bardzo pożyteczny dla przyrody! Cud natury - potrafi wzbić się w powietrze mimo dużej wagi. Spokojny i mało agresywny, ale uwaga, groźny przeciwnik - zaczepiony może dotkliwie użądlić, nie tracąc przy tym życia jak pszczoła. Nazwa „trzmiel” wywodzona jest od prasłowiańskiego słowa oznaczającego "powodować ból, ściskać".

Pszczoły

Teraz stają do walki! Pszczoły kontra trzmiele w bezwzględnej walce o kwiatowy pyłek!

Pszczoły to gra karciana dla dwóch osób, w której:

  • staniecie po stronie trzmieli lub pszczół,
  • wykonacie wskazane dla nich misje,
  • dzięki taktyce i dedukcji pokonacie przeciwnika.

Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 2
Czas rozgrywki: 15 min.

Pszczoły - przykładowe karty

Trudno przecenić znaczenie pszczół dla środowiska naturalnego. Zapylają około 71 gatunków roślin. To dzięki nim mamy różnorodne owoce i warzywa, bawełnę, kawę, olej i miód. Warto dołączyć do akcji, które pomagają małym owadom np. Adoptuj pszczołę.

Adoptuj pszczołę

źródło: informacja prasowa

Skomentuj jako pierwszy