ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Roll Player na wspieram.to

Data: 2017-08-11 Robert Deninis

Na platformie wspieram.to, trwa kampania wydawnictwa Ogry Games, której celem jest ufundowanie wydanie polskiej wersji gry planszowej Roll Player. 

Powinniście uważniej przyjrzeć się temu projektowi, zwłaszcza jeżeli przed każdą rozgrywką w RPG i cRPG, spędzaliście długie godziny na tworzeniu swojej postaci - od imienia, rasy, klasy  i atrybutów począwszy, poprzez typ i kolor zarostu a na doborze dodatków skończywszy.

Roll Player

Prawdziwi bohaterowie nie pojawiają się ot tak – trzeba ich najpierw stworzyć! Rasa, klasa, charakter, umiejętności, cechy i ekwipunek, każdy szczegół może przesądzić o tym, czy nasz bohater będzie gotowy stawić czoła przeciwnościom i zdobyć sławę i bogactwo.

Pomysł na Roll Player jest prosty - będziecie rzucać kolorowymi kośćmi tak długo, aż  uda Wam się stworzyć kompletną kartę postaci bohatera. Co wcale nie znaczy, że postać ta będzie w najmniejszym stopniu przypadkowa, bo w Roll Player każdy wynik rzutu można przekuć na swoją korzyść. Na przykład do ustalenia cechy inteligencji barbarzyńcy - uwalniając go od nadmiaru egzystencjalnych rozmyślań sprawiamy, że jego szanse na chwałę i bogactwo zdecydowanie wzrosną. A możliwość zakupu odpowiedniego ekwipunku i dodatkowych cech sprawia, że wachlarz opcji taktycznych  mamy na prawdę szeroki.

Dzięki temu Roll Player to szybka i łatwa do przyswojenia gra, która jednak potrafi być zaskakująca przy każdym kolejnym rzucie, a żeby wygrać, trzeba będzie nie raz podrapać się po głowie.

Roll Player to ciepło przyjęta gra Keitha Matejki (własciciela Thunderworks Games i projektanta m.in. gry Bullfrogs i tryby jednooosobowego gry Niezłe ziółka), dla 1-4 graczy, w wieku 10+ i czasie rozgrywki 60-90 minut.

Więcej informacji na temat samej gry, jak również celów i kolejnych porgów do odblokowania, znajdziecie na stronie projektu, na platformie wspieram.to.

Skomentuj jako pierwszy