ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Rozszyfruj przeciwnika!

Data: 2017-02-26 Robert Deninis

Dla wszystkich miłośników gier lekkich, ale skłaniających szare komórki do małej gimnastyki. Dla wszystkich, którzy lubią szybkie rozgrywki i szpiegowskie klimaty.

Kryptos - świetna gra dedukcyjna, autorstwa Piotr Siłki, powraca w nowej oprawie!

Kryptos

Nie ma takiej osoby w armii, która byłaby traktowana z większą troską niż szpieg; nie ma nikogo, kto byłby szczodrzej wynagradzany niż szpieg; żadne inne działania nie mogą już być owiane większą tajemnicą niż działania wywiadu. – Sun Tzu, Sztuka Wojny

Pudełko, które będziesz trzymać w dłoniach skrywa ważne tajemnice: klucze do szyfrów, wskazówki i ukryte wiadomości. Złam szyfr zanim zrobią to Twoi przeciwnicy! Gra Kryptos pozwoli Ci wcielić się w rolę kryptologa, którego zadaniem jest rozszyfrowanie tajnych kodów. Myśl, planuj i analizuj, ale nie trać czasu, bo przeciwnicy bez skrupułów wykorzystają każdą pomyłkę!

Kryptos

Informacja jest najcenniejszą bronią w arsenale każdej armii. Wiedza o planowanych działaniach przeciwnika i poznanie jego słabości jest kluczem do zwycięstwa w trakcie konfliktu, a zdobywanie istotnych informacji jest zadaniem wywiadu. W Waszych rekach spoczywają teraz klucze oraz informacje, które umożliwia Wam odszyfrowanie tajnych wiadomości i zdobycie bezcennej wiedzy – ale spiszcie się, aby zdążyć zanim kody zostaną złamane przez konkurentów.

W grze Kryptos będziecie mogli wziąć bezpośredni udział w wyścigu wywiadów próbując odszyfrować wrogie wiadomości. Zwycięży ta osoba, która za poprawne odszyfrowanie wiadomości przeciwników zdobędzie co najmniej 15 punktów.

 

Piotr Siłka - oprócz Kryptosu jest autorem m.in. Kosmicznej misji, Pamiętnych historii, Wyprawy do dżungli, Znikających ciasteczek. Zajął drugie miejsce (wraz z Ewą Jakaczyńską) w konkursie na najlepszą grę planszową, zorganizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka. Przez dwa lata był redaktorem naczelnym Games Fanatic, współpracował też ze Światem Gier Planszowych. Jest członkiem warszawskiej grupy testerów i autorów gier Monsoon Group. Wychował się na serialu Friends i zespołach w kraciastych koszulach z Seattle, ale nie zdradził nam czy ta fascynacja trwa nadal.

źródło: informacja prasowa

Skomentuj jako pierwszy