ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

ŚGP #19

Data: 2017-07-14 Marcin Korzeniecki

Zaczynamy numer 19 z przytupem - od przywitania nowego redaktora naczelnego. Słyszeliście o Tycjanie? Obecny współtwórca platformy blogowoej ZnadPlanszy, znany recenzent, którego można usłyszeć w audycjach poświęconych planszówkom, w 2011 roku objął funkcję naczelnego ŚGP.

Na początek informacja, która mi umknęła. Od, bodajże numeru 17 do magazynu były dołączane dodatki: karty promocyjne, demo decki lub żetony z rozszerzeń do istniejących na rynku gier. Inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym odzewem ze strony czytelników. Niestety nie możecie cieszyć się drobnymi prezentami przy czytaniu wersji elektronicznej. Ale na szczęście treść wiele rekompensuje.

Tekst numeru jest jednocześnie zbiorem recenzji polskich premier szykowanych na targi w Essen. Recenzje przeplatają się z wywiadami, co daje przyjemne w odbiorze kompendium wiedzy. 

Najwyżej ocenione zostały: Nowa era, Pluszaki Rozrabiaki, Automobile, Troyes, Blockers.

W numerze pojawia się artykuł o kickstarterze autorstwa drugiego obecnego współwłaściciela ZnadPlanszy - Marcin Yosha Krupińskiego. Znajdziecie też kobiecą stronę planszowego hobby, czyli wywiad z żonami znanych geeków. I opowieść o rynku planszowym w Chinach.

Pojawia się dział print & play, gdzie są recenzowane najciekawsze gry możliwe do ściągnięcia z witryny  bardgamegeekNa pierwszy ogień - Zombie in my pocket.

Zapraszamy do lektury.

ŚGP #19

Skomentuj jako pierwszy