ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

ŚGP #25

Data: 2017-09-12 Marcin Korzeniecki

Okładkę numeru 25 zdobią gladiatorzy z gry Władcy areny, a we wstępie wita się nowy naczelny. Łukasz Piechaczek (prowadzący obecnie planszowy pub Ludiversum w Katowicach) przejął stery ŚGP od października 2012 r.

Tomek Gałkowski rozpoczyna tekstem o grach niszowych. Tomek pisze o grach, które są ciekawe i nietuzinkowe, ale wydane przez mało znane wydawnictwa. Zatem mało, kto o tych grach w 2012 r słyszał. Co ciekawe w tekście pojawiają się takie tytuły jak: Ewolucja wydana później przez G3, Zimowe opowieści wydane później prze Galaktę, Terra Mystica wydane później przez Barda Summoner Wars i Magia i Myszy wydane później przez Cube: Factory of Ideas sklep i wydawnictwo, które obecnie współtworzy właśnie Tomek!

W świadomości recenzentów trwałe piętno odcisnęły: Karmabusines, Władca areny, Sumonners Wars, Trajan (wydany obecnie przez Sharp Games), Chaos w Starym Świecie – do dziś uznawany za evergreena planszówek łamigłówki Popular Playthings, Osadnicy z Catanu – szybka gra karciana.

Dalej stoi wywiad z Krzysztofem Szafrańskim, człowiekiem pracującym wtedy dla Granny, a obecnie związanym z wydawnictwem Rebel. Przy okazji pozdrawiamy Szafę, który obecnie podziwia nadciągający huragan na Karaibach.

W dziale e-gier - Cafe International na tablety. W dziale historycznym – Rummikub, a w dziale łamigłówek – Zomie Terror od Michała Oracza.

Zapraszamy

ŚGP #25

Skomentuj jako pierwszy