ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

ŚGP #8

Data: 2017-04-15 Marcin Korzeniecki

Przed Wami 8 numer Świata Gier Planszowych z 2008 roku. Numer pełen metamorfoz. Redaktor naczelny i część redakcji żegna się z pismem, Pojawiają się nowi pisarze, zmienia się layout pisma, część publicystyczna rośnie kosztem recenzji. Pismo jest w pełni kolorowe. Zmiany, zmiany, zmiany. Zobaczcie sami

Jako, że numer ósmy wnosił zmiany, ja też postanowiłem zmienić sposób prezentacji kolejnych archiwalnych numerów pisma. I tak:

W drugiej połowie 2008 roku Europa żyła targami w Essen. Planszowa część Europy oczywiście. Na targach królował Dominion, wprowadzając w hobby powiew świeżości i nową mechanikę. Byliśmy świadkami przełomu. Pojawiło się również Le Havre, które wzbudzało niemałe zainteresowanie, chociaż w trakcie imprezy trudno było dorwać jakiekolwiek pudełko, tak mało ich było. W sektorze chwilerów bank rozbił ninja vs ninja, głównie dzięki figurkom tytułowych zabójców. W gronie eurosucharków debiutują Diamond's Club, czyli rywalizacja angielskich dżentelmenów, A Castle for all seasons, czyli budowa zamku na pięknej planszy, czy Chicago Express - coś dla fanów pociągów.

Polska w drugiej połowie 2008 roku żyła targami w Essen. Po sieci hulały zdjęcia, komentarze, pierwsze wrażenia z rozgrywek. Nieliczni szczęśliwcy, którzy targi odwiedzili, z miejsca zbierali +100 do lansu i wzbudzali zazdrość.

Nic dziwnego, że ósmy numer otwiera relacja z Essen. W recenzjach wysoko stoją Podróż do wnętrza ziemii, Samuraj, łamigłowki od Granny, Babel 13 - dodatek do Neuroshimy Hex! Główną nagrodę zdobywają jednak Pędzące żółwie! I jednocześnie stają się źródłem kontrowersji, bo rozstrzał w ocenach wśód różnych redaktorów jest chyba największy jak do tej pory.

Zapraszamy:

ŚGP#8

Skomentuj jako pierwszy