ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

SteamRollers: Maszyny Parowe

Data: 2018-04-08 Robert Deninis

Na sklepowych półkach pojawiła się najnowsza pozycja linii 2 PionkówSteamRollers: Maszyny Parowe to gra pozwalająca się wcielić w potentata kolejowego, w której poturlacie kostkami i w zależności od wybranego wyniku, własnoręcznie narysujecie sieć torów, ulepszycie lokomotywy i zaplanujecie trasy pozwalające na szybki transport towarów.

SteamRollers: Maszyny Parowe

Wyobraź sobie, że jesteś amerykańskim potentatem kolejowym działającym kilka lat po zakończeniu Wojny Secesyjnej (1861-1865). Synonimem tych czasów były prężne inwestycje w kiełkujący przemysł kolejowy oraz budowa dróg szynowych w całych Stanach Zjednoczonych. Rzucaj kością i twórz swoją sieć połączeń, ulepszaj lokomotywę i wyprzedzaj konkurencję w zdobywaniu najbardziej opłacalnych zamówień transportowych. Bądź najszybszy i najskuteczniejszy! Zasłuż na miano magnata kolejowego!

Stwórz imperium kolejowe i wyprzedź konkurencję w zdobywaniu zleceń transportowych! Wybierz jedną z dostępnych kości i zdecyduj się na jedną z akcji: narysuj tor na swojej planszy gracza albo przewieź towary pomiędzy miastami. Możesz też ulepszyć lokomotywę, by transportować towary na większe odległości albo wybrać kafelek Akcji i skorzystać z jego unikatowej zdolności. Efektywny rozwój firmy oraz przewóz jak największej liczby towarów to klucz do wygranej.

Autor: Mark Gerrits
Wiek: 10+ 
Liczba graczy: 1 - 5 
Czas rozgrywki: 30 - 45 minut

źródło: strona internetowa linii 2 Pionki

Skomentuj jako pierwszy