ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Strażnicy na Murze

Data: 2017-01-11 Robert Deninis

Nie da się nie zauważyć, że nadeszła zima. Wydawnictwo Galakta spieszy z pomocą strzegącej Westeros Nocnej Straży, przygotowując wydanie trzeciego już, dużego rozszerzenia do Gry o Tron: Gry karcianej, zatytułowanego Strażnicy na Murze.

Na północnych rubieżach Siedmiu Królestw wznosi się Mur. Potężna ściana lodu spętana starożytnymi zaklęciami powstrzymuje wszystkich, którzy chcieliby wedrzeć się do ludzkich twierdz. Jednak sam Mur nie wystarcza – są jeszcze ci, którzy go strzegą. Nocna Straż znosi wszystkie podziały – lordowie, czy rzezimieszki – w szeregach Nocnej Straży wszyscy są sobie braćmi. Każdego dnia czuwają nad tym, by żaden dziki ani Inny nie przedarł się na drugą stronę Muru.

Wybierz się na północ i dołącz do Nocnej Straży w najnowszym rozszerzeniu do Gry o Tron: Gry karcianej. Strażnicy na Murze wspierają obecnie strategie, jak również wprowadzają nowe sposoby na obronę Muru. Szczególną uwagę zwracają zaś karty, które odwołują się do trzech podstawowych słów kluczowych dla Nocnej Straży: Budowniczych, Zarządców i Zwiadowców. Dodatkowo wśród nowych kart pojawią się także inne wersje znanych postaci, takich jak Jon Snow, Stary Niedźwiedź Mormont czy Samwell Tarly.

Podobnie jak poprzednie rozszerzenia skupiające się na jednej frakcji, Strażnicy na Murze wprowadzają także po dwie nowe, nielojalne karty dla każdej innej frakcji, zwiększającym tym samym możliwości zawierania sojuszy. Wśród kart neutralnych znajdą się dzicy – najpowszechniejsze zagrożenie, z którym Nocna Straż musi sobie radzić każdego dnia. W rozszerzeniu znajdziesz także sześć nowych kart fabuły (w tym jedną lojalną Nocnej Straży), zapewniające nowe ścieżki do zwycięstwa.

Członkowie Nocnej Straży nie mają żon, ziemi, ojców ani potomków. Nie noszą koron, nie obnoszą się z bogactwem. Żyją i umierają pełniąc wartę. Ale ta warta to wszystko, co dzieli Westeros od największego zagrożenia, jakie jest znane ludziom. Dołączysz do Nocnej Straży w drugim kwartale 2017?

źródło: strona wydawnictwa Galakta

Skomentuj jako pierwszy