ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Strażnicy Xobos

Data: 2018-02-12 Robert Deninis

Na wspieram.to wystartowała kampania, której celem jest ufundowanie wydania gry Strażnicy Xobos. To już trzeci, po Wieżach Magów i Wyścigu Odkrywców, projekt młodego  opolskiego wydawnictwa Imagine Realm, po raz kolejny serwującego nam oryginalny pomysł, ubrany w miłe dla oka wykonanie.

Zanurz się w świat Xobos, w którym potężni Strażnicy rywalizują o przetrwanie. Poprowadź swoje jednostki do zwycięstwa i przejmij władzę na planecie! Strażnicy Xobos to oryginalna, autorska gra strategiczna z solidną dawką taktyki i planowania, łącząca w sobie dynamiczną walkę oraz elementy ekonomii.

Zadaniem gracza jest zebranie największej ilości Kryształków Energii do 15 rundy i wybudowanie co najmniej jednego Reaktora. Budynek ten działa jak mnożnik punktów zwycięstwa – każdy Reaktor zwiększa ilość posiadanych punktów.

Strażnicy Xobos

Strażnicy Xobos to gra inspirowana legendarnymi tytułami z platformy PC takimi jak Red Alert czy Star Craft, a więc znajdziemy tu rozwój budynków dających nam dostęp do nowych technologii oraz ulepszanie jednostek, które pchniemy następnie do dynamicznej walki. To gra, która od pierwszej rundy pozwoli Ci poczuć emocje związane z rozgrywką, a w każdej minucie zarządzanie klanem Strażników będzie wymagało rozważnych decyzji, zaś każdy ruch doskonałego planowania.

Za pomysł i mechanikę gry odpowiada Jarosław Biliński. Ilustrację na pudełko stworzył Ludwik Łukaszewski. Za grafikę i wizualną stronę projektu odpowiada Radosław Jaszczuk. 
Liczba graczy 2-4, w wieku 12+; czas rozgrywki to ok. 90 minut.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie wspieram.to.

Skomentuj jako pierwszy