ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Terraformując Marsa... i Wenus

Data: 2017-08-08 Robert Deninis

Wydawnictwo Rebel wie jak zadbać o miłośników jednej z najbardziej utytułowanych gier ubiegłego roku, przygotowując się do wydania aż czterech dodatków do Terraformacji Marsa

Natomiast ci z was, którzy jeszcze nie zapoznali się z tym tytułem, będą mogli nadrobić zaległości sięgając po edycję gra roku.

Jak spora część z Was zapewne już wie, Terraformacja Marsa zdobyła w Polsce dwie bardzo prestiżowe nagrody: Nagrodę Gry Roku 2017 oraz nagrodę dla Zaawansowanej Gry roku 2017. To oczywiście nie jedyne nagrody i wyróżnienia, które otrzymała, cały czas pnąc się w górę w prestiżowym rangingu serwisu BoardGameGeek i zdobywając kolejne rynki rodzimymi wydaniami.

Przy takim sukcesie nie mogło być mowy o braku dodatków. Wielu wydawcom i firmom zarzuca się celowe zubożanie gry podstawowej, aby w przyszłości wydać dodatek do niej, w przypadku Terraformacji Marsa prace nad dodatkiem rozpoczęto dopiero po entuzjastycznym przyjęciu pierwszego nakłądu gry. Oczywiście - pomysły na dodatki były cały czas obecne w głowie autora, ale dopiero komercyjny sukces zachęcił Jacoba do poważnego wcielenia ich w życie. Co też uczynił i jeszcze w tym roku w formie dodatków i rozszerzeń ukażą się:

Terraformacja Marsa: Hellas i Elysium

Planowana data premiery: sierpień 2017 r. (druga połowa)

Ten dodatek to dwustronna mapa Marsa, przedstawiająca kolejne połacie tej trudnej do terraformowania planety. Na każdej ze stron gracze napotkają nowe trudności i zupełnie odmienną dynamikę przekształcania planety w zdatną do życia, a także zupełnie nowe tytuły i nagrody. Do mapy dołączona jest malutka instrukcja przybliżająca nowe zasady.

Obowiązkowe rozszerzenie dla każdego fana Terraformacji.

Terraformacja Marsa: zestaw dodatkowy #1 (1 karta)

Planowana data premiery: sierpień 2017 r. (druga połowa)

Produkt zawiera 1 dodatkową kartę w edycji polskiej: Pingwiny

Gracz, który uruchomi projekt zasiedlający na Marsie Pingiwny może liczyć na solidny przypływ punktów zwycięstwa. Musi tylko uważać na drapieżniki i postarać się, aby 8 oceanów pojawiło się w grze raczej prędzej niż później.

Terraformacja Marsa (edycja gra roku)

Planowana data dodruku: wrzesień 2017 r. (druga połowa)

Dodruk podstawowej wersji gry planowany jest na wrzesień 2017 roku. Edycja ta nie różni się niczym od drugiej edycji, poza dodanymi na wieczku pudełka logotypami obu zdobytych nagród i nowym logiem wydawcy. Poprawione w niej zostały wszystkie błędy, do których w poprzednich edycjach zostały przygotowane karty naprawcze.

Terraformacja Marsa: Wenus

 

Planowana data premiery: październik 2017 r. (pierwsza połowa)

Ludzkość jest w trakcie ekspansji w Układzie Słonecznym. Na Marsie założono już kilka niewielkich kolonii. Ich mieszkańcy są odgrodzeni od naturalnego środowiska straszliwie zimnej, suchej i niemal pozbawionej atmosfery planety. 

Oczy największych korporacji biorących udział w wyścigu o Terraformację Marsa sięgają bliżej Słońca. Sięgają Wenus. Rząd Ziemi przychylnie spojrzał w kierunku nowej idei ekspansji ludności na kolejną planetę. Wspierać będzie więc w równym stopniu tych, którzy zdecydują się skupić na planecie Wenus. To przedsięwzięcie będzie znacznie trudniejsze, może zająć nawet tysiące lat. Tym bardziej powinniśmy rozpocząć prace natychmiast!

Oszołamiający sukces jest już blisko. A druga planeta od Słońca może nam w tym tylko pomóc.

Terraformacja Marsa: zestaw dodatkowy #2 (3 karty)   

Planowana data premiery: październik 2017 r. (pierwsza połowa)

Pakiet zawiera 3 dodatkowe karty w edycji polskiej:

  • Zawłotnia Śnieżna,
  • Maszyny Samoreplikujące,
  • Mała Asteroida.

Gracz, który doda do gry ów dodatek sprowadzi do swojego egzemplarza gry możliwość wykorzystania "alg śnieżnych", to dzięki Zawłotni Śnieżnej podniesie on swoją produkcję ciepła i roślinności o 1. Maszyny Samoreplikujące pozwolą zmniejszać koszt stawianych kart z symbolami budowli i przestrzeni kosmicznej. Mała Asteroida pomimo swoich niewielkich rozmiarów podnosi temperaturę całej planety o jeden poziom.

źródło: strona internetowa wydawnictwa Rebel

Skomentuj jako pierwszy