ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Thief's Market na wspieram.to

Data: 2017-10-08 Robert Deninis

Na wspieram.to trwa walka Mocarstw o ufundowanie, już ufundowane Elementum odblokowuje kolejne dodatkowe elementy, a Valeria zmierza po 1000% normy.

Troszkę w cieniu tych zmagań, jak na grę o złodziejach przystało, ufundował się także Thief's Market - kolejna gra Tasty Minstrel Games, którą gdańskie wydawnictwo Baldar chce przybliżyć polskim graczom. Na półmetku szybkiej, dwutygodniowej kampanii, ta sympatyczna "turlanka" zebrała już prawie 12.000.

Witajcie w magicznym mieście! Popatrzcie na te bogate stragany i piękne błyskotki. To wszystko może być Wasze. Wystarczy tylko rzucić kośćmi, a potem zgarnąć najlepszy łup w postaci klejnotów i złota. Bogactwo pomnoży szeregi waszych popleczników, olśni Ślicznotki, pozwoli na rozrzutność podczas zakupów na magicznym targu. A wszystko po to, aby było o Tobie głośno w całym mieście, bo to właśnie Ciebie muszą okrzyknąć Królem Złodziei.   

Thief's Market

Amerykańskie wydanie gry na kickstarterze zebrało około 120 tysięcy dolarów, a grę wsparło prawie 7 tysięcy wspierających.

Przygotowanie gry zajmuje przysłowiową minutę. Wystarczy podzielić karty w trzy stosy, wyłożyć pięć kart na bazarze i przygotować na środku stołu pulę kości. Tyle!

Zasady są na tyle proste, że zrozumie je dwunastolatek. Rozgrywka w Thief's Market trwa do 45 minut. Bez względu na liczbę graczy tak samo dobrze się skaluje. 

Ogromnym atutem gry jest klimat, który towarzyszy każdej rozgrywce. Wielkie emocje towarzyszą przede wszystkim podziałowi łupu. 

Gra jest fenomenalnie wydana, a za przepiękna komiksową kreskę odpowiedzialni są: Rob Lundy i Adam P. McIver, którzy pracowali przy naszej innej grze od TMG: Cthulhu Światy. Thief's Market to oczywiście także wyjątkowe kości, które zapewnią masę świetnej zabawy.  

Gra autorstwa Dave'a Chalkera, dla 3-5 graczy (10+), o czasie rozgrywki 30-50 minut.

Po więcej informacji zapraszam na stronę kampanii na platformie wspieram.to, która potrwa do 16 października.

źródło: wspieram.to

Skomentuj jako pierwszy