ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Wojownicy Midgardu

Data: 2017-01-10 Robert Deninis

W samo południe, z właściwą dzikim berserkerom brawurą, wydawnictwo Czacha Games wystartowało ze swoim ósmym projektem na platformie wspieram.to, którego celem jest wydanie polskiej edycji gry Ole Steinessa Wojownicy Midgardu. W dzięsieć godzin później, znajdują się już prawie w 1/3 drogi od jego osiągnięcia.

Wojownicy Midgardu

W grze Wojownicy Midgardu wcielasz się w rolę jednego z przywódców klanu wikingów, który musi zdobyć dość chwały, by godnie zastąpić zmarłego Jarla i obronić krainę przed nadciągającą zgubą. Pokonując Trolle przeciągniesz na swoją stronę mieszczan. Walcząc z Draugrami zdobędziesz niezbędne złoto do sfinansowania swoich wypraw. Zabijając mityczne bestie zdobędziesz chwałę i uznanie wśród wszystkich mieszkańców Midgardu oraz przychylność Bogów. Poprzez walkę z tymi wszystkimi bestiami osiągniesz chwałę i pokażesz, że jesteś wart zostania nowym Jarlem. 

Wojownicy Midgardu to gra dla dwóch do czterech, początkujących i średnio zaawansowanych graczy, a jej czas rozgrywki to 60-90 minut. 

Opiera się ona w głównej mierze na rozmieszczaniu swoich robotników na planszy w celu wykonywania wybranych akcji i rzucaniu oraz manipulacją kośćmi. Gra tematycznie nawiązuje do świata wikingów i mitycznych monstrów, z którymi Wasi bohaterowie będą się mierzyć. Każdy z graczy wciela się rolę przywódcy jednego z klanów wikingów. Musi bronić osady przed zagrażającymi jej ogromnymi Trollami, nieumarłymi Draugrami i bestiami z legend nordyckich. Pokonując potwory gracze zdobywają chwałę i przychylność Bogów. Po zakończeniu rozgrywki gracz posiadający najwięcej punktów chwały zostaje nowym Jarlem - wodzem wszystkich klanów, Czempionem Midgardu!

źródło: strona projektu na platformie wspieram.to

Skomentuj jako pierwszy