ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Wyspa Dinozaurów

Data: 2016-11-20 Robert Deninis

Dla Wyspy Dinozaurów czas szybko ucieka!
Katastrofy spadają na nią jedna po drugiej. Meteoryty pustoszą okolicę.
Tylko najtwardsze i najsprytniejsze dinusie zdołają ujść cało na sąsiednie wyspy.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej, najnowszej propozycji wydawnictwa FoxGames dla fanów karcianek ze sprytnym twistem... Dino Twistem.

Wyspa Dinozaurów to zabawna i szybka gra karciana o dinozaurach próbujących zasiedlić okoliczne wyspy  zanim wielki meteoryt uderzy w wyspę.

W wyspę pełną dinozaurów niedługo uderzy meteoryt. Zadanie graczy polega na skutecznym przeniesieniu jak największej liczby dinozaurów na własne wyspy, zanim nastąpi katastrofa. Ratowanie dinusiów nie jest jednak prostym zadaniem. Trzeba za pomocą posiadanych kart pokonać wybranego dinusia, a następnie umieścić go w odpowiedniej strefie klimatycznej własnej wyspy. Zdarzenia losowe pojawiające się na kartach dodają całości dreszczyku emocji.

Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej punktów za zgromadzone na swojej wyspie dinusie. Czasem jednak warto powalczyć o dodatkowe premie, które mogą zasadniczo zmienić punktację na końcu gry.

Gra autorstwa Bertranda Arpino, pięknie zilustrowana przez Stephane’a Escapę, a całość wzbogacona jest o 2 warianty zasad (dla starszych i młodszych graczy), które można ze sobą łączyć. Sprawia to, że Wyspa Dinozaurów jest idealną propozycją dla całej rodziny, całej gdyż zagrać będzie mogło ze sobą od 2-6 graczy, w wieku 7+; czas pojedynczej rozgrywki nie powienien przekroczyć 20 minut.

źródło: informacja prasowa (powyższa ilustracja pochodzi ze strony Blackrock Games)

Skomentuj jako pierwszy