ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Wystawa Światowa 1893 zaprasza od 14 marca!

Data: 2018-03-13 Robert Deninis

Wystawa Światowa 1893 to gra planszowa, dzięki której weźmiesz udział w wydarzeniu, które zmieniło świat!

Po sukcesie wydawniczym jakim była polska edycja gry Istanbul, wydawnictwo Portal ma przyjemność ogłosić premierę drugiej rodzinnej eurogry z linii 2 Pionków - grę Wystawa Światowa 1893.

Gra ukazała się w USA w roku 2016 i natychmiast zyskała olbrzymią popularność i uznanie krytyków - otrzymała nagrodę Mensa Select, dwie nominacje do nagrody Golden Geek oraz Cardboard Republic.

Wystawa Światowa 1983

Wystawa Światowa 1893 zabierze Cię w niesamowitą podróż w czasie, dzięki której poznasz kawał historii ludzkości, świetnie bawiąc się zarządzając swoimi pracownikami i zdobywając punkty!

Odbywająca się w 1893 roku Wystawa Światowa w Chicago była niezwykłym wydarzeniem, podczas którego zaprezentowano największe osiągnięcia w dziedzinie nauki, technologii, kultury oraz rozrywki. Wcielając się w rolę organizatorów wystawy, będziecie wysyłać swoich pracowników, aby uzyskać przychylność wpływowych osób oraz zapewnić pojawienie się na wystawie najwspanialszych eksponatów. Ten z organizatorów, który przed rozpoczęciem wystawy będzie cieszył się najlepszą reputacją, zostanie zwycięzcą gry.

Wystawa Światowa - ekspozycje

Wystawa Światowa 1893 to gra z gatunku area-control i set collection, dla 2 do 4 graczy, którą można ukończyć w około 40 minut. Podczas swojej tury wysyłać będziesz swoich pomocników do jednego z pięciu obszarów i zbierać sąsiadujące z nimi karty. Ostrożnie wybieraj, które karty chcesz zgarnąć i dbaj o to, aby mieć ciągłą przewagę na przeciwnikami w kontroli nad poszczególnymi obszarami:

  • Karty eksponatów pozwolą ci zarobić najwięcej punktów, ale tylko jeśli twoi pomocnicy znajdują się na korespondujących z nimi obszarach, eksponaty trafią na wystawę.
  • Przysługi gwarantowane przez kart Wpływowych osób zwiększą skuteczność twoich pomocników w poszczególnych obszarach i ułatwią wystawienie eksponatów.
  • Karty Biletów pozwalają ci zdobywać punkty na dochodowych atrakcjach i popychają grę do przodu.

Wystawa Światowa 1983 - karty

Wydawnictwo: Portal Games / 2 Pionki
Twórca gry: J. Alex Kevern
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 35-45 minut
Premiera gry: 14 marca 2018

Wystawa Światowa 1893

źródło: strona internetowa 2 Pionków

Skomentuj jako pierwszy