ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
Powrót

Zostań Królem Ethnos!

Data: 2018-08-27 Robert Deninis

Wydawnictwo Portal Games ustaliło datę premiery gry Ethnos na dzień 5 września 2018 r. 

Ethnos to wymagająca gra strategiczna oferująca mnóstwo kombinacji Sojuszników, Dowódców i ich zdolności. Gra została zaprojektowana przez Paolo Mori, autora takich tytułów, jak jak Libertalia, Vasco da Gama, Dogs of War czy Unusual Suspects. Za ilustracje odpowiada John Howe, autor ilustracji do książek Tolkiena i wielu gier planszowych osadzonych w Śródziemiu – jego prace możecie kojarzyć między innymi z The Hobbit, War Of The Ring, Middle-Earth Quest, Lord Of The Ring: The Confrontation, Hunt for the Ring, a także Magic: The Gathering.

Ethnos

Stara Era zupełnie spustoszyła Sześć Królestw i rozproszyła dwanaście Plemion Ethnos po najdalszych zakątkach krainy. Nadszedł czas, aby znalazł się godny przywódca, który zjednoczy Plemiona Królestwa siłą potężnego sojuszu, umiejętnie wykorzystując ich specjalne zdolności. Kto okaże się mieć najwięcej sprytu i mądrości, by wprowadzić krainę w Złoty Wiek, jako Król Ethnos?

Ethnos to gra planszowa dla dwóch do sześciu osób, w której zadaniem graczy będzie zdobycie pozycji Króla Ethnos. Zwycięży ten, kto otrzyma najwięcej Chwały poprzez przejęcie kontroli nad największą liczbą Królestw i zgromadzenie wokół siebie największej liczby Sojuszników.

W trakcie rozgrywki rozciągniętej na Trzy Ery, gracze będą zbierać członków 12 rozproszonych Plemion i tworzyć z nich Oddziały Sojusznicze, które z kolei będą przejmować i sprawować kontrolę nad Sześcioma Królestwami. Gracze będą też wybierać Dowódców swoich Oddziałów, gdyż tylko oni udzielać będą swoich specjalnych zdolności podczas wyścigu po Chwałę i władzę.

Ethnos przedsprzedaż

Wraz z zapowiedzą daty premiery Ethnos, rusza przedsprzedaż gry w Sklepie Internetowym Portal Games! Grę zgarniecie z 15% zniżką w cenie 135,95 zł! Przedsprzedaż będzie trwała do poniedziałku, 3 września do godziny 12:00 lub do wyczerpania zapasów. Wysyłka egzemplarzy zamówionych w przedsprzedaży rozpocznie się po zakończeniu przedsprzedaży – gra powinna dotrzeć do zamawiających w dniu premiery.

źródło: strona internetowa wydawnictwa Portal Games

Skomentuj jako pierwszy