ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Gra Wstepna
nick

2016-12-26 12:17:08
data rejestracji

Łódź
miasto

2017-09-17 15:45:30
ostatnio zalogowany

0
dodane gry

0
ulubione gry

51
posiadane gry

0
chciałby mieć gry


ULUBIONE GRY

Gracz nie posiada ulubionych gier.

OPINIE GRACZA

Jak Wściekłe Psy

Gra Wstepna 2017-09-17 15:46:50
Jak Wściekłe Psy stało się naszym absolutnym numerem jeden, jeśli chodzi o imprezowe tytuły oparte na blefowaniu i negocjacjach. Przy minimalnej ilości zasad, dają maksymalną frajdę z rozgrywki, sprawiając, że do zabawy dołączyć może dosłownie każdy, nawet najbardziej niedzielny gracz. Pole do popisu podczas gry jest jednak ogromne i tylko od waszych zdolności blefowania zależy na jaki poziom wespną się wasze negocjacje i jak niesamowitych zwrotów akcji doświadczycie. Jeśli tylko macie 6 osób, siadajcie do stołu i zaczynajcie zabawę! Szybko zobaczycie jak kolejni gracze wtapiają się w klimat i wymyślają coraz bardziej szalone sposoby na zmanipulowanie grupy i zdobycie łupu. Jeśli lubicie blefować i negocjować, jeśli szukacie niesamowicie złośliwej gry, ociekającej negatywną interakcją, jeśli cenicie tytuły, w których najważniejsze jest to, co dzieje się nad stołem – między graczami, w których każde mrugnięcie okiem i drgnienie kącika ust może mieć znaczenie, natychmiast zakochacie się w grze Jak Wściekłe Psy! www.gra.wstepna.pl

Domek

Gra Wstepna 2017-07-24 08:50:37
Proste zasady, chwytliwy temat, krótki czas rozgrywki i niewielka liczba decyzji czekających na nas w każdym ruchu sprawi, że Domek idealnie sprawdzi się jako wielopokoleniowa zabawa, czy też tytuł pokazujący początkującym graczom uroki nowoczesnych planszówek. Bardziej zaawansowanych graczy czeka tu jednak też dużo zabawy. Domek dobrze sprawdzi się jako szybki, chwytliwy i wesoły filler, oferujący lekką, taktyczną rozgrywkę. Jest to więc tytuł naprawdę uniwersalny, a nagroda Gry dla Całej Rodziny jest bardzo zasłużona! Spróbujcie koniecznie i sami przekonajcie się jak szybko Domek skradnie wasze serca. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Tajniacy

Gra Wstepna 2017-05-10 20:01:24
Pod wieloma względami Tajniacy przypominają nam znany chyba już wszystkim hit – Dixit. O ile jednak Dixit zabiera nas w świat skojarzeń dzięki obrazom, to Tajniacy bazują na słowach. W obu grach jakość rozgrywki zależy od ciekawych podpowiedzi i dobrego nastroju w grupie. Obie pozwolą graczom lepiej się poznać (choć Tajniacy bardziej skłaniają do dzielenia się swoimi teoriami i przemyśleniami). Jeśli więc jesteście fanami Dixita, Tajniacy to tytuł, obok którego nie możecie przejść obojętnie. W dużej grupie gra sprawdza się naprawdę świetnie, dostarczając mnóstwo śmiechu i zaskoczeń, pozwalając nam odkryć nowe oblicza naszych współgraczy i tajemnice ich rozumowania. Śmiało można powiedzieć, że tytuł ten dołączył do kanonu gier imprezowych. Tajniacy porywają nas w zaskakującą podróż do świata skojarzeń na nowych, ciekawych zasadach. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Pandemic Legacy - Sezon 1

Gra Wstepna 2017-04-18 09:05:32
Nie bez powodu Pandemic Legacy okrzyknięto królową gier, zdecydowanie zasłużyła sobie ona na ten prestiżowy tytuł. Emocje, które pojawiają się w trakcie rozgrywek sięgają zenitu i są nieporównywalne do innych planszówek. W pierwszej chwili bardziej przywodzą na myśli kampanie elektronicznych gier przygodowych. Jednak tam zawsze możemy się cofnąć, wczytać grę ponownie i poprawić swoje działania. W Pandemic Legacy decyzje, jak w życiu, podejmujemy raz na zawsze, a później pozostaje nam tylko zmierzyć się z konsekwencjami. Wraz ze swoim zespołem tworzymy nasz własny, wyjątkowy egzemplarz gry, świadectwo naszych przygód. I tak, robimy rzeczy dotąd niewyobrażalne w planszówkowym świecie – piszemy po planszy, drzemy karty, zmieniamy i “niszczymy“! Wszystko to jednak dostarcza nam niewyobrażalnych, wspaniałych wrażeń, a to przecież właśnie pozytywnych emocji i ciekawych przeżyć szukamy zwykle nad planszą. Pandemic Legacy to gra, od której nie mogliśmy się oderwać, jak od żadnej innej. Gra, która dosłownie porwała nas w wir swojej przygody. Gra, którą polecilibyśmy naprawdę każdemu. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Speed Cups

Gra Wstepna 2017-04-17 17:51:16
Speed Cups jest jedną z naszych ulubionych gier imprezowych – świetnie podnosi energię przy stole. Często wyciągamy ją na zakończenie wieczoru, kiedy wszystkim trochę już zamykają się oczy po jakiejś ciężkiej strategii i kiedy wszyscy z chęcią dadzą popracować rękom, a odpocząć mózgom. Speed Cups świetnie też nadadzą się na zmianę nastroju pomiędzy jednym a drugim cięższym tytułem. Każdy z nas potrzebuje przecież czasem szczypty iście dziecięcej zabawy! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Boże Igrzysko: Magnaci

Gra Wstepna 2017-04-17 17:49:11
Jeśli jesteście fanami historii albo chcecie komuś pokazać piękne, acz trudne losy Polski, czy też zarazić historyczną pasją, to Magnaci z pewnością przypadną wam do gustu. Gra ta powinna też dobrze sprawdzić się wśród początkujących osób i takich, którzy nie siadają nad planszą zbyt często. Magnaci pojawiając się na stole raz na jakiś czas będą mieli dużo uroku. Z pewnością chętnie wcielicie się w XVII-wieczne głowy rodów, próbując nie doprowadzić do rozbiorów Polski. Nam Magnaci początkowo niezwykle przypadli do gustu. Z czasem ich urok nieco zbladł i nie pojawiają się oni na naszym stole zbyt często. Wciąż jednak sądzimy, że to tytuł który warto mieć w swojej kolekcji, choćby ze względu na jego ważną tematykę. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

T.I.M.E. Stories

Gra Wstepna 2017-03-07 20:17:39
T.I.M.E Stories to z pewnością ciekawe novum w planszówkowym świecie, oferujące zupełnie inne doznania i emocje przy stole. Pozwalają nam one zanurzyć się w opowieść, zamiast skupiać na najbardziej optymalnych ruchach i strategicznych rozwiązaniach. Pierwszy scenariusz nie rzucił nas jednak na kolana. Spodziewaliśmy się po nim więcej. Liczyliśmy na rewolucję i wrażenia, które zrekompensują “jednorazowość” rozgrywki. Była to jednak tylko misja treningowa dla nowych agentów, czekamy więc na kolejną okazję uratowania kontinuum czasowego w dodatkach. Mamy nadzieję, że w nich gra wykorzysta swój pełen potencjał. Z dużym prawdopodobieństwem T.I.M.E Stories zniknie jednak wkrótce z naszej kolekcji. Jeśli macie ochotę na coś nowego, innego od klasycznej planszówki, czy zwykłej kooperacji, jeśli marzy wam się zagadka, tajemnica i opowieść – wypróbujcie T.I.M.E Stories. Gra Wstępna (gra.wstepna.pl)

Gra pomyłek

Gra Wstepna 2017-02-18 17:52:57
Wszyscy uwielbiamy gry quizowe. Gra Pomyłek to jednak wyjątkowy tytuł. Tym razem będziecie musieli popisać się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim refleksem i giętkością myślenia. Prosta idea, w której punktowana odpowiedź to czasem prawda, a czasem fałsz, wywraca wszystko co wiecie o quizach do góry nogami i sprawia, że przy Grze Pomyłek czeka was dużo więcej zabawy i śmiechu. Dzięki temu też nie straszna staje się wam znajomość pytań. Tę malutką karciankę z łatwością zabierzecie ze sobą wszędzie i zagrać będziecie mogli naprawdę w każdych warunkach. Bardzo niepozorne pudełeczko skrywa w sobie świetny, przewrotny quiz. Jeśli lubicie imprezowe tytuły, to Gra Pomyłek powinna koniecznie znaleźć się w waszej kolekcji. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Alchemicy

Gra Wstepna 2017-01-18 15:17:04
Alchemicy to gra, która naprawdę nas zaskoczyła. Do pomysłu zaangażowania smartfona w grę planszową podchodziliśmy nie tylko z ciekawością, ale i z dystansem. Okazuje się jednak, że aplikacja w Alchemikach to strzał w dziesiątkę, który nie tylko dodaje im unikalności, ale też mnóstwa frajdy, uroku i emocji. Alchemicy niezwykle przypadli nam do gustu. To ogromnie klimatyczny tytuł, który naprawdę pozwala nam się poczuć nieco szalonymi magami, który zmusi nas do myślenia i dedukowania, ale też do blefowania i sprytnego ryzyka. Niestety, żeby zacząć zabawę, trzeba przebrnąć przez dość dużo zasad, co może odstraszyć niedzielnych graczy. Wprawni planszówkowicze powinni jednak bawić się wspaniale, bo Alchemicy to… po prostu magia!

Wsiąść do Pociągu: Europa

Gra Wstepna 2017-01-02 17:20:55
Wsiąść do pociągu: Europa to gra przede wszystkim dla rodzin lub osób rozpoczynających swoją przygodę z grami planszowymi. Gra jest prosta i wesoła. Niewiele mamy tu wyborów, a do zwycięstwa prowadzi właściwie jedna droga (choć wiele połączeń!). Niezbędny jest nam także łut szczęścia, a przepychanki na planszy (szczególnie w większym gronie) sprawiają sporo radości. Rozegrane osoby, nie znajdą tu raczej nic odkrywczego, choć i w tym gronie Pociągi mają swoich zwolenników. W kategorii gier familijnych wypadają z pewnością świetnie. Jest to też pozycja, którą warto mieć w swojej kolekcji, jeśli staracie się rozszerzać grono planszówkowych fanów. Pociągi na naszym stole goszczą najczęściej właśnie wtedy, kiedy chcemy wciągnąć w planszówki nowe osoby. W tym celu sprawdzają się świetnie! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Wiedźmin: Gra przygodowa

Gra Wstepna 2017-01-02 17:17:46
Z pewnością Wiedźmin to nie jest gra dla planszówkowych geeków, którzy sięgną po ten tytuł w poszukiwaniu wymagającej, mózgożernej rozgrywki. Ale też Wiedźmin nigdy nie miał być taką grą. W założeniach tytuł ten miał być grywalny dla osób, które nie spróbowały jeszcze planszówkowego hobby, albo stawiają w nim swoje pierwsze kroki. Miał to być tytuł przede wszystkim dla fanów sagi Andrzeja Sapkowskiego, bez względu na ich umiejętność grania w planszówki. I to właśnie Ignacemu Trzewiczkowi udało się osiągnąć. Jeśli masz czas (bo rozgrywka nie jest krótka) i ochotę na zabawną, lekką, bywa że przewrotną przygodę z przyjaciółmi w świecie magii i potworów, to Wiedźmin Cię nie zawiedzie! My jesteśmy na tak. Nie jest to można najbardziej wybitna gra w swoim gatunku. Jest to jednak gra, która dostarczyła nam dobrej zabawy i śmiechu. Gra, którą my i nasi znajomi mamy ochotę wyjąć na stół kolejny raz. Gra, którą, jako fani książkowej sagi, musimy mieć na półce. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Tikal

Gra Wstepna 2017-01-02 17:14:25
Jeśli zaczynacie swoja przygodę z planszówkami, powinniście zwrócić uwagę na Tikal. Proste zasady, lekka i przyjemna rozgrywka w dżungli starożytnych Majów, spokojna interakcja – brzmi zachęcająco prawda? Tikal świetnie sprawdzi się także podczas spotkań rodzinnych. Zaawansowani gracze nie znajdą tutaj nic odkrywczego. Ot, klasyczna, standardowa eurogra. Warto jednak poznać i takie klasyki właśnie. Trzeba bowiem przyznać, że Tikal jak na takiego planszowego staruszka wciąż pozostaje aktualny i wciąż bawi. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Świat Dysku: Wiedźmy

Gra Wstepna 2017-01-02 17:12:45
Wiedźmy miały być lekką grą familijną. I rzeczywiście są grą lekką i prostą, dla nas – zdecydowanie zbyt prostą. Ogromna losowość i brak miejsca na jakiekolwiek kombinowanie sprawiają że tylko rzucamy kostkami, oczekując na zakończenie. Największym naszym zarzutem jest brak emocji podczas rozgrywki – nas Wiedźmy nie wciągają wcale. Być może gra mogłaby znaleźć swoich zwolenników wśród początkujących graczy, szukających lekkiej, losowej rozgrywki, przy której dalej można dzielić się najnowszymi plotkami. Mówi się, że Wiedźmy sprawdzić się mogą jako gra dla dzieci. Czy rzeczywiście, skoro oparta jest na książkach dla dorosłych a rozwiązywać mamy m.in. problem ciąży? Jedno jest pewne, Świat Dysku: Wiedźmy nie są grą dla nas. Jeśli jesteś fanem Ankh-Morpork, Wiedźmy raczej nie są też dla Ciebie. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Świat Dysku: Ankh Morpork

Gra Wstepna 2017-01-02 17:09:20
Ankh-Morpork to pozycja obowiązkowa dla fanów Pratchett’a, ale i pozostałym tytuł powinien przypaść do gustu. Negatywna interakcja aż kipi z gry! To jedno z naszych ulubionych, najczęściej wracających na stół pudeł. Gra ani trudna, ani łatwa. Powinna spodobać się osobom o różnym poziomie rozegrania. Bardzo dynamiczna i żywiołowa – zapewni wam taki właśnie wieczór. Naprawdę chce się do niej wracać, a przecież o to właśnie chodzi! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Sid Meier's Civilization: Gra Planszowa

Gra Wstepna 2017-01-02 17:03:31
Sid Meier’s Civilization to na pewno pozycja obowiązkowa dla fanów gry komputerowej czy xboxowej. Tak jak potrafiła ona wciągnąć człowieka na długie godziny przed ekranem monitora, tak samo wersja planszowa zapewni nam rozgrywkę na całe wieczory i noce. Każdy fan skomplikowanych strategii, liczenia, kombinowania i gier 4X z pewnością będzie zadowolony. Cywilizacja w ogóle nie schodziła z naszego stołu przez pierwsze kilka dni po zakupie, szczególnie że świetnie sprawdza się na dwie osoby (po małych poprawkach do zasad). Nie jest to jednak pozycja dla początkujących graczy, musicie też nastawić się na długi czas rozgrywki i długi downtime. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Rzymianie do domu!

Gra Wstepna 2017-01-02 17:02:00
Jeśli szukacie bardzo szybkiego fillera, wciąż wymagającego od was decyzji taktycznych, to Rzymianie do domu! będzie doskonałą grą dla was. Rozgrywka jest lekka, krótka i dynamiczna, ale wciąż możecie udowodnić, że jesteście najlepszymi przywódcami w waszej ekipie. Co więcej, gra jest tak niewielka, że z łatwością zabierzecie ją nie tylko w podróż, ale i do torebki podczas wyjścia do pubu, aby rozegrać partyjkę pomiędzy kolejnymi kuflami piwa. Nam to malutkie pudełeczko bardzo przypadło do gustu. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Red7

Gra Wstepna 2017-01-02 17:00:05
To niewielkie pudełeczko skrywa w sobie naprawdę błyskotliwą i sprytną, choć malutką grę. Mimo tego, że jedna rozgrywka trwa tylko około 15 min czeka tu na nas ogromna dawka zaskoczeń, kombinowania i ciekawych pomysłów. Red7 naprawdę zadziwia swoim potencjałem zbudowanym na jakże prostych komponentach i zasadach. Krótki czas gry i niewielkie rozmiary tym bardziej dodają jej uniwersalności. Możecie zabrać Red7 naprawdę wszędzie i znaleźć czas na rozgrywkę naprawdę zawsze. Nie na darmo mawia się, że Carl Chudyk to mistrz karcianek. Gorąco polecamy! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Race for the Galaxy: Narodziny Imperiów

Gra Wstepna 2017-01-02 16:59:03
Dla fanów karcianek Race for the Galaxy to pozycja wręcz obowiązkowa, jeden z klasyków, wciąż bardzo wysoko oceniany w planszówkowym świecie, który z pewnością zmusi was do wytężenia umysłu. Nie musicie być wytrawnymi graczami, żeby poradzić sobie z tym tytułem, jeśli tylko macie ochotę na strategiczne zmagania. Zagrajcie w Race for the Galaxy koniecznie. Jeśli złapiecie kosmicznego bakcyla nie będziecie mogli się oderwać od niego na bardzo długo, odkrywając nowe możliwości i drogi do zwycięstwa. My lubimy Race, ale nie bywa on na naszym stole zbyt często ze względu na brak klimatu i niską interakcję. Nie można jednak nie docenić strategicznych, szybkich zmagań, które oferuje nam gra. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Pupile Podziemi

Gra Wstepna 2017-01-02 16:57:27
Pupile podziemi to gra o niezwykle urokliwym temacie. Mimo tego to jednak gra trudna, o wielu (jeśli nie zbyt wielu) zasadach. Najlepiej więc sprawdzi się podczas rozgrywek w stałym gronie, gdzie będziemy mogli dopracowywać swoje strategie, a nie uczyć nowe osoby reguł. Ze względu na długi downtime i czas rozgrywki zdecydowanie polecamy grać we dwoje, a nie w większym gronie. Dlatego też Pupile podziemi idealnie sprawdzą się jako tytuł dla pary, choć niekoniecznie początkującej w planszówkowym hobby. Temat jest bardzo chwytliwy i pełen uroku, a tak klimatyczna rozgrywka nadaje się w sam raz na wieczór we dwoje – niezbyt wiele interakcji (na pewno więc nie pokłócicie się przez planszowe złośliwości), dużo kombinowania, niezwykle słodkie potwory. Warto spróbować. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Puerto Rico

Gra Wstepna 2017-01-02 16:56:13
Puerto Rico to gra naprawdę dla wszystkich. Początkujący gracze z łatwością opanują zasady. To jeden z tytułów, który świetnie sprawdza się jako druga, czy trzecia gra w kolekcji. Nie jednej osobie otworzyła ona oczy na urok gier planszowych. Zaawansowani gracze z pewnością będą tutaj mieli duże pole do popisu, jeśli chodzi o poszukiwanie kolejnych dróg do zwycięstwa. Jedni i drudzy mogą liczyć na dużą dawkę kombinowania, przewidywania, liczenia i przepychanek między graczami. Trudna gra o prostych zasadach – to połączenie, które my wprost uwielbiamy. Puerto Rico mimo swoich lat wciąż pojawia się na naszym stole i wciąż bawi, ciągle odkrywamy nowe strategie i zagrania. Poza tym, to tytuł który naprawdę trzeba znać. Spróbujcie koniecznie! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Potwory w Tokio

Gra Wstepna 2017-01-02 16:54:30
Potwory w Tokio to gra naprawdę dla wszystkich. Bardzo proste zasady, dużo interakcji, mnóstwo emocji i śmiechu– czy nie o to właśnie chodzi w planszówkach? Co więcej, kto z nas nie lubi rzucać kostkami? Szczególnie jeśli dostajemy nad nimi pewną kontrolę. Potwory nie są oczywiście pozycją trudną i stawiającą na kombinowanie. Jak na grę imprezową pozostawiają nam jednak dość duże pole do popisu i niemało decyzji. I choć wyniki na kostkach mogą nas zaskoczyć, to bez kontroli nad swoim potworem nie wygramy na pewno. Każda rozgrywka jest inna. Każda jest szybka i dynamiczna. Potwory cudownie sprawdzą się w też rodzinach (nawet jeśli chcecie grać w kilka pokoleń). Jeśli tylko jest was więcej niż dwoje, musicie koniecznie spróbować. U nas Potwory na ogół pojawiają się na stole na samym początku wieczoru, aby podnieść energię nad planszą i zadbać o dobry humor wszystkich graczy! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Pośród gwiazd

Gra Wstepna 2017-01-02 16:51:01
Dla nas Pośród Gwiazd to jeden z absolutnych hitów i bardzo często gości na naszym stole, mimo tego, że długo obchodziłam je szerokim łukiem (pewnie ze względu na temat). Wystarczyło jednak, żebyśmy raz spróbowali i już nie możemy przestać! Czy spodoba wam się Pośród Gwiazd? Jest to tytuł bardzo uniwersalny, który powinien przypaść do gustu zarówno początkującym graczom (którzy szybko odnajdą się w rozgrywce), jak i tym zaawansowanym. Jeśli uwielbiacie ciężkie i długie strategie, Pośród Gwiazd świetnie nada się na szybki filler, który nada trochę dynamiki wieczorowi. Jedyne czego tu nie znajdziecie to bezpośredniej, negatywnej interakcji. Dzięki temu zaś Pośród Gwiazd świetnie sprawdza się także podczas wieczoru we dwoje. Polecamy gorąco. Jeśli kupować grę, to właśnie taką! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Pędzące żółwie

Gra Wstepna 2017-01-02 16:47:00
Jeśli szukasz lekkiego, szybkiego i ładnie wydanego tytułu, to Pędzące żółwie z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli myślisz o nich, jako o grze dla Twoich dzieci, to i Ty będziesz się dobrze bawił podczas rozgrywki z nimi i z pewnością nie raz zostaniesz pokonany. Jest to gra prosta i losowa, w przypadku dorosłych graczy może się więc sprawdzić jako gra imprezowa. I jako taka ma dużo uroku. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Pan Lodowego Ogrodu

Gra Wstepna 2017-01-02 16:45:37
Pan Lodowego Ogrodu to gra trudna, zdecydowanie nie dla początkujących graczy. Jeśli lubicie wymagające, zmuszające do myślenia, liczenia i przewidywania strategie; jeśli lubicie gry typu area control, to zakochacie się w PLO od pierwszego wrażenia. Jeśli jesteście fanami Grzędowicza, to tym bardziej pokochacie tę grę. Magia, walka, podbijanie świata – czego chcieć więcej? Wypada także zaznaczyć, że my uwielbiamy książkę, więc gra stanowi dla nas tym większą gratkę. Z drugiej strony spełnienie oczekiwań fanów uniwersum jest ogromnym wyzwaniem. Krzysztofowi Wolickiemu i za to więc należą się gratulacje. Ogólnie, bardzo polecamy i czym prędzej wracamy do zdobywania Midgaardu! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Ostatnia Wola

Gra Wstepna 2017-01-02 16:44:18
Ostatnia Wola to gra oparta na świetnym pomyśle, który został zrealizowany w poprawny sposób. Jest to przyjemna, ekonomiczna eurogra, ze wszystkimi plusami i minusami tego gatunku. Nie wyróżnia się zbytnio spośród innych. Wymagających graczy raczej nie zadowoli, a po kilku rozgrywkach wydaje się monotonna, więc na naszym stole nie pojawia się zbyt często. Jeśli jednak nie przeszkadza wam brak interakcji, lubicie euro i gry ekonomiczne, a do tego podoba wam się przewrotna idea szastania pieniędzmi zamiast mnożenia majątku, to Ostatnia Wola będzie dla was dobrym wyborem. Z pewnością przyjemnie będzie czasem pobalować w wiktoriańskiej Anglii! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Catan: Gra planszowa

Gra Wstepna 2017-01-02 16:42:50
Czy w Osadników warto zagrać? Na pewno! Jest to jedna z tych pozycji, które obowiązkowo trzeba znać! Czy będziecie się dobrze bawić? Z pewnością! Osadnicy zagwarantują wam wesołą godzinę, a rozgrywką możecie cieszyć się z naprawdę każdym. Różny poziom rozegrania nie powinien być żadnym problemem. Jest to też świetna pozycja, aby zarazić innych planszówkowym hobby. Osadnicy w dużej mierze bazują jednak na losowości, która często przesądza o wygranej bardziej niż dobra strategia. Jeśli więc szukacie pozycji, w której będziecie musieli naprawdę pogłówkować, możecie być zawiedzeni. Dla zaawansowanych graczy Osadnicy stanowić mogą tylko lekki, zabawny filler. I chociaż Osadnicy z Catanu nie skradli naszych serc (w tej kategorii serca nasze niezmiennie pozostają przy Carcassone, które otworzyło nam oczy na urok planszówek), to jeśli wciąż nie próbowaliście zagrać – czas najwyższy to zmienić! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Osadnicy: Narodziny Imperium

Gra Wstepna 2017-01-02 16:40:21
Osadnicy Narodziny Imperium to świetna gra, od której nie sposób się oderwać. Jest lekka, szybka i dynamiczna. Zasady są bardzo proste, ale rozgrywka stawia nas przed wieloma wyborami i trudnymi decyzjami. Cały czas czujemy, że budujemy i nasze imperium się rozrasta, co daje nam mnóstwo radości, nawet jeśli nie wygramy. Gra świetnie się skaluje i wspaniale działa w każdej z opcji, a nam wyjątkowo przypadła do gustu na dwie osoby. Jeśli szukacie tytułu na romantyczny wieczór, to Osadnicy sprawdzą się świetnie! Interakcja, która dodaje pazura rozgrywce, nie jest bardzo złośliwa, więc nie musicie się martwić o konsekwencje wygranej. Gra jest świetnie wyważona i powinna przypaść do gustu naprawdę wszystkim. Sprawdźcie koniecznie! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Neuroshima Hex!

Gra Wstepna 2017-01-02 16:39:05
Jeśli lubicie bitewne, taktyczne gry z dużą dawką negatywnej, bezpośredniej interakcji to zdecydowanie Neuroshima Hex przypadnie wam do gustu. Rozgrywka jest idealnie skrojona dla dwóch graczy. Mroczny, postapokaliptyczny klimat, suche, taktyczne kombinowanie, zabij lub daj się zabić. Jest tutaj bardzo dużo myślenia i liczenia. Często nie od razu widzimy efekty swoich działań, bo musimy oddać kilku żołnierzy aby zyskać więcej w długiej perspektywie. Neuroshima Hex to bardzo solidna pozycja w świecie gier. Pozycja, której trzeba przynajmniej spróbować, a wielu z was pewnie zakocha się w niej od pierwszego wejrzenia! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Time's up

Gra Wstepna 2016-12-29 14:52:06
Time’s Up to kalambury na miarę XXI w. Zakochają się z nim nie tylko wielbiciele klasycznych szarad, ale i fani nowoczesnych planszówek. Trudno uwierzyć, że tak niewielka zmiana zasad robi tak kolosalną różnicę i wprowadza tyle nowych doświadczeń do gry opartej na znanej wszystkim idei. Time’s Up to zdecydowanie nasz numer jeden wśród imprezowych tytułów, a zarazem jedyna gra z tej kategorii nad którą potrafimy spędzić dosłownie cały wieczór. Time’s Up to mnóstwo śmiechu, zabawy i emocji w dosłownie każdym gronie! Według nas to pozycja obowiązkowa, dla osób szukających imprezowego tytułu, czy to do grania z rodziną, czy z przyjaciółmi.

Munchkin Cthulhu

Gra Wstepna 2016-12-26 13:09:12
Pomiędzy nami a Munchkinem zupełnie nie zaiskrzyło. W większym gronie w Munchkina graliśmy tylko raz i nikt z naszych znajomych nie ma ochoty tego powtarzać. W mniejszym – gra pozostawia wiele do życzenia. Trudno nam zrozumieć czemu mnóstwo osób tak bardzo Munchkina uwielbia. Być może z jakiegoś powodu nie dostrzegliśmy jego potencjału i uroku. Z pewnością jednak Munchkin nie jest dla nas i nasz egzemplarz znalazł już nowych właścicieli. Gra ma jednak ogromną rzeszę fanów, spróbujcie więc zagrać sami i sprawdźcie, czy zadziała w waszym towarzystwie. Jeśli nie przeszkadza wam losowość, jeśli lubicie drobne złośliwości rzucanie innym kłód pod nogi, jeśli szukacie lekkiej i wesołej (choć długiej) gry, być może zakochacie się w Munchkinie, tak jak wielu innych. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Mr. Jack Pocket

Gra Wstepna 2016-12-26 13:07:14
Jeśli szukacie szybkiej gry dla dwojga to z pewnością warto sięgnąć po Mr Jacka Pocket. Początkującym graczom nie sprawi on problemu. Zaawansowani z pewnością docenią, że można w niego zagrać zawsze i wszędzie (cóż to jest 15 minut przecież?). Jednym i drugim gra powinna dostarczyć sporo zabawy i główkowania, mimo swoich niewielkich rozmiarów . My, co prawda, na ogół wybieramy aplikację, która jest według nas jeszcze bardziej poręczna. Mając Mr Jacka w tytułowej kieszeni (na tablecie), bez problemu zawsze znajdziemy kwadransik, żeby pościgać się po uliczkach w Whitechapel. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Maskarada

Gra Wstepna 2016-12-26 13:05:18
Maskarada to z pewnością solidny tytuł na imprezę. Ma w sobie wszystko to, czego szukać można w tej kategorii. Szybka, zabawna, dynamiczna rozgrywka, oparta na blefowaniu. Jeśli wytężysz pamięć i będziesz pewny siebie, możesz liczyć na wygraną, a także na mnóstwo śmiechu i zaskoczeń. Zagramy z naprawdę dużym gronem znajomych (do 13 osób), a wciąż rozgrywka nie będzie nużąca i długa. Zasady są banalnie proste, możemy więc śmiało grać z osobami, które nigdy dotąd nie próbowały swoich sił w planszówkach. Nie jest to, co prawda gra tak wybitna jak Cytadela, z pewnością jednak można się przy niej dobrze pobawić. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Listy z Whitechapel

Gra Wstepna 2016-12-26 13:03:09
Listy z Whitechapel to gra świetna, która na bardzo długo zagrzeje miejsce w naszej biblioteczce. Oferuje wymagającą, logiczną rozgrywkę w kapitalnym, klimatycznym wydaniu. Jeśli szukacie gry trudniej i mózgożernej, w którą z powodzeniem można jednak zagrać również ze świeżakami, to sprawdzi się ona wyśmienicie. Nastrojowa rozgrywka, szczypta kooperacji, garść rywalizacji, mnóstwo kombinowania, trochę emocji i wiele dyskusji – czy to nie przepis na udany wieczór nad planszą? Połączenie gry logicznej z ciekawym i wciągającym tematem to strzał w dziesiątkę. Listy wspaniale sprawdzą się także jako zaawansowana gra dla dwojga. We troje i czworo będziecie bawić się chyba jeszcze lepiej, śledząc poczynania przestępcy i zawzięcie dyskutując o jego ruchach. Jedyne, o czym musicie pamiętać, to fakt, że Listy są grą długą, nawet bardzo długą. Jeśli jednak macie 2-3 godziny, nie wahajcie się i siadajcie do stołu. Wejdźcie w mroczny świat, tajemniczego, mglistego, niebezpiecznego Whitechapel! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Lewis & Clark

Gra Wstepna 2016-12-26 13:01:22
Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z planszówkami Lewis& Clark może być dla was tytułem zbyt trudnym, szczególnie jeśli sami postanowicie przedzierać się przez instrukcję. Jeśli jednak macie już trochę doświadczenia w świecie gier, jeśli lubicie dużo myślenia, planowania i kombinowania podczas rozgrywki, jeśli chcecie stawać przed trudnymi wyborami w czasie gry, jeśli lubicie klimat Dzikiego Zachodu, to Lewis & Clark jest zdecydowanie grą dla was! Rozgrywka jest ciekawa i za każdym razem inna (dzięki zmiennym kartom postaci), w dodatku całkowicie wciąga nas w klimat podróży przez dziewiczą Amerykę. Wygrać może tylko najlepszy zarządca ekspedycji, a los nie będzie miał wpływu na jego zwycięstwo. My zdecydowanie polecamy! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Labyrinth: Ścieżki Przeznaczenia (2 edycja)

Gra Wstepna 2016-12-26 13:00:23
Labyrinth to gra zdecydowanie nie dla nas. Nie możemy powiedzieć, że jest zła, albo że nie działa, ale nie ma w niej zupełnie nic, co skłoniłoby nas do sięgnięcia po nią kolejny raz. Brakuje nam w niej elementów, których zawsze szukamy w planszówkach – kombinowania, emocji, klimatu. Labyrinth jest jednak zdobywcą prestiżowego tytułu „Wyróżnienie Graczy” Gra Roku 2012 i ma wielu zwolenników. Jeśli więc lubicie przygodówki spróbujcie i sprawdźcie sami. Może wam uda się wciągnąć w magiczny klimat podziemnych ścieżek i odkryjecie urok Labyrinthu. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Kolejka

Gra Wstepna 2016-12-26 12:58:49
Kolejka to przyjemna gra, która zapewni nam dobrą rozrywkę i dużo śmiechu. Nie jest ona może pozycją odkrywczą w świecie gier, ale jest pozycją przy której wszyscy (bez względu na wiek) dobrze się bawią. Świetnie sprawdzi się jako pozycja familijna. U nas raz na jakiś czas pojawia się nas stole na początek wieczoru. Kolejka bardzo dobrze nada się także dla początkujących graczy. Co więcej, pięknie obrazuje one trudne czasy PRLu i skłania nas do choćby krótkiej refleksji na ten temat. Młodych zachęci zaś do zadawania pytań i wysłuchania opowieści rodzinnych o tym, jak to dawniej bywało. Jest to naprawdę świetny przykład na to, że gry planszowe to nie tylko zabawa. Powiedzieć można by nawet, że Kolejka powinna stanowić pozycję obowiązkową w szkołach w ramach omawiania historii XX wieku. Wszystko to sprawia, że Kolejka jest pozycją, którą warto mieć (szczególnie, że jej zakup nie nadszarpnie domowych finansów). Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Innowacje

Gra Wstepna 2016-12-26 12:56:58
Jeśli szukacie wymagającej, taktycznej, przepełnionej negatywną interakcją karcianki, która świetnie sprawdza się zarówno we dwoje, jak i w większym gronie, to Innowacje są dla was! Ciągła konieczność pilnowania naszych przeciwników; podrzucanie sobie kłód pod nogi; dynamicznie zmieniająca się sytuacja, zmuszająca nas do kombinowania do ostatniej chwili; mnóstwo możliwości przy niewielkiej liczbie akcji do wyboru – to coś, co naprawdę lubimy. Na naszym stole Innowacje zagościły na dobre i pojawią się na nim jeszcze nie raz. Dla fanów karcianek jest to pozycja obowiązkowa – spróbujcie koniecznie! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

iKNOW

Gra Wstepna 2016-12-26 12:55:52
Idea stojąca za iKnow jest bardzo ciekawa. Wspaniale pasuje do imprezowych, czy rodzinnych spotkań, gdy chcemy trochę ruszyć głową, ale nie nad strategiami, zasobami, zasadami, tylko gdy chcemy sprawdzić swoją wiedzę ogólną. Formuła gry zapewnia maksimum emocji, śmiechu i zabawy, jakie możemy znaleźć w quizie. Co więcej ogrom dostępnych pytań sprawia, że iKnow to zabawa naprawdę na długo. U nas iKnow nie przyjęło się zupełnie ze względu na treść pytań, która dla nas w większości była zbyt trudna i monotonna, a także niezbyt dobrze zbalansowana. Mimo dobrej zabawy przy zakładach, tak trudne pytania frustrowały i odbierały nam dużo frajdy. iKnow ma jednak potencjał. Jeśli chcecie sprawdzić wiedzę swoją i swoich znajomych, a niestraszny wam bardzo wysoki poziom, spróbujcie. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Hanabi

Gra Wstepna 2016-12-26 12:54:05
Hanabi to gra obok której nie można przejść obojętnie. To gra wyjątkowa, nie możecie więc spodziewać się typowej karcianki, ani typowej kooperacji. To gra, której po prostu trzeba spróbować i samemu wyrobić sobie opinię. Hanabi wydaje się jednak świetnie pasować do rodzinnych rozgrywek. Jeśli szukacie lekkiego, spokojnego, nietypowego fillera, powinna także sprawdzić się w gronie (zarówno grających, jak i niegrających) znajomych. Rozgrywka stanowi wesołe wyzwanie i kiedy już zaczniecie, trudno jest zrezygnować nie osiągnąwszy pełnego sukcesu. Kto nie ułoży? My nie ułożymy? Chociaż my dobrze bawiliśmy się przy Hanabi, to nie urzekła nas ona jakoś wyjątkowo i pewnie nie będzie często wracać na nasz stół. Rzadko sięgamy po tytuły kooperacyjne. Nie można jednak nie docenić przewrotnego pomysłu, na którym oparta jest rozgrywka. Polecamy spróbować. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Farmageddon

Gra Wstepna 2016-12-26 12:51:35
Farmageddon stanowi znakomite uzupełnienie gier, o gospodarstwach rolnych, podchodząc do tematu z zupełnie innej strony. Oferuje nam on pełną negatywnej interakcji, szybką, niezwykle dynamiczną, zwariowaną i wesołą rozgrywkę. Jeśli lubicie negatywną interakcję, koniecznie przyjrzyjcie się Farmageddonowi. Jeśli lubicie pośmiać podczas gry, z pewnością docenicie tu też urokliwe karty. Początkujący nie będą mieli problemu z rozpoczęciem gry. Siła Farmageddonu tkwi w prostocie. Zaawansowani również z pewnością nie będą się nudzić. Nam bardzo przypadła do gustu to wybuchowa mieszanka, zamknięta w maleńkim pudełeczku, które świetnie sprawdzi się też w podróży. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy

Gra Wstepna 2016-12-26 12:50:05
Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy to gra właściwie dla każdego. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z planszówkami – spróbuj, a przekonasz się, że gra nie jest aż tak trudna. Jeśli szukasz pozycji, dzięki której będzie ci łatwiej wciągnąć w Twoje hobby Twą drugą połówkę, to jest idealna gra dla Ciebie. Niewielka interakcja i dużo humoru zapewnią wam dobrą zabawę we dwoje, bez ryzyka cichych dni po przegranej. Zaawansowani gracze powinni chętnie sięgnąć po Dziedzictwo, jako pozycję strategiczną o intrygującej tematyce. Prywatnie – bardzo polecam. To gra, która odkąd pojawiła się w naszym domu najczęściej gości na stole. Koniecznie spróbujcie! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Duuuszki

Gra Wstepna 2016-12-26 12:48:02
Jeśli szukacie dobrej gry na rozruszanie imprezy albo na rodzinne spotkania, to koniecznie sięgnijcie po Duuuszki. Już po jednej partii możecie być pewni, że wszystkim będzie dopisywać dobry humor, a energia będzie was rozpierać. W końcu musicie być upiornie szybcy żeby wygrać! Dzięki ciekawemu mechanizmowi odgadywania kart, Duuuszki to zabawa nie tylko dla dzieci. Będziecie zdziwieni jak łatwo się pomylić i przeoczyć poprawną odpowiedź. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Cytadela

Gra Wstepna 2016-12-26 12:46:05
Cytadela to prawdziwy tytuł na każdą okazję! Jest jedynym z najlepszych wyborów, jeśli chcecie wprowadzić nowe osoby do świata gier. Jednocześnie podczas rozgrywki nie będą nudzić się starzy wyjadacze. Banalnie proste zasady, otwierają przed nami wiele możliwości dojścia do zwycięstwa. Konieczność blefowania i złośliwa interakcja wprowadzają zaś emocje do rozgrywki. Do tego możliwość gry w kameralnym gronie 2 osób, a z drugiej strony w wielkiej grupie 8 osób. Jeśli dodamy jeszcze malutkie poręczne pudełko, Cytadela staje się idealnym tytułem na wyjazdy, który zapewni nam zabawę w każdej sytuacji. Nasz egzemplarz podróżuje z nami wszędzie. Jest to pozycja, która porywa właściwie wszystkich, do której z chęcią wraca się latami. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl) Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Cyklady

Gra Wstepna 2016-12-26 12:42:00
Cyklady to gra, której naprawdę warto spróbować. Dość proste zasady, sporo kombinowania, różnorodność możliwych strategii, mnóstwo negatywnej interakcji, nieco losowości, ogrom dynamiki i klimatu – brzmi świetnie, prawda? Do tego jeszcze piękne, przyciągające oko wydanie. Spróbujcie koniecznie! Jeśli stawiacie pierwsze kroki w planszówkowym hobby, Cyklady będą dla was idealne, aby rozpocząć strategiczne zmagania. Zaawansowani gracze z pewnością również docenią rozgrywki na greckim archipelagu, za ich potencjał, dynamizm i złośliwą interakcję. Zdecydowanie polecamy! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Colt Express

Gra Wstepna 2016-12-26 12:39:22
Jeśli szukacie niebanalnej gry na imprezę, tytułu lekkiego i bardzo dynamicznego, przesiąkniętego klimatem i negatywną interakcją, wywołującego salwy śmiechu, to Colt Express powinien zdecydowanie przypaść Wam do gustu. Tytuł ten dobrze sprawdzi się na rodzinnych spotkaniach. Bawił będzie zarówno świeżych planszówkowiczów, jak i tych grających od dawna. Przede wszystkim zaś zdecydowanie powinniście sprawdzić jak gra się w trójwymiarze! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Caylus

Gra Wstepna 2016-12-26 12:37:01
Jeśli jesteście fanami eurogier, a przede wszystkim eurosucharów, to w Caylusa powinniście zagrać koniecznie, szczególnie biorąc pod uwagę jego wkład w rozwój nowoczesnych planszówek. Czy my jesteśmy fanami Caylusa? Niestety nie. Występująca tutaj, niezwykle złośliwa i frustrująca interakcja, nie jest dla nas. Uwielbiamy też, kiedy gry zachwycają nie tylko mechaniką, ale i wyglądem, na co nie można liczyć w przypadku Caylusa. Na dzisiejszym rynku gier planszowych można znaleźć nowsze i przyjemniejsze pozycje worker placement. Caylusowi należy jednak oddać honor za rozpropagowanie tej mechaniki. Zdecydowanie trzeba też przyznać, że jest to solidna i ciekawa pozycja. Tym z was, którzy lubią ekonomiczne i strategiczne gry, zmuszające do myślenia, tym którym nie będzie przeszkadzał złośliwy Burmistrz, ani brak klimatu, Caylus powinien niezwykle przypaść do gustu. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Carcassonne

Gra Wstepna 2016-12-26 12:34:15
Carcassonne to lekka i przyjemna pozycja. Świetnie nadaje się dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z planszówkami. Zapewni im dużą dawkę dobrej zabawy i nie odstraszy długą instrukcją. W sam raz nada się także na międzypokoleniowe, familijne popołudnia. Dzieciaki szybko będą w stanie z wami walczyć bez żadnej taryfy ulgowej. Zaawansowani gracze nie znajdą w Carcassonne niczego odkrywczego. Jednak gra świetnie sprawdzi się jako filler, czy też szybkie, relaksujące zakończenie wieczoru. Ponieważ Carcassonne to absolutny klasyk w świecie nowoczesnych gier planszowych, po prostu nie można jej nie znać. Myślę, że to gra, w którą warto zagrać, warto kupić i mieć na półce. Choćby tylko po to, aby dzięki niej zachęcać nowe osoby do grania w planszówki. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Boss Monster

Gra Wstepna 2016-12-26 12:31:20
Boss Monster to gra nie tylko dla tych, którzy z łezką w oku wspominają swoje zmagania na Atari. Świetnie będą bawić się przy niej zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze. Przede wszystkim zaś wszyscy Ci, którzy szukają bardzo szybkiej i dynamicznej karcianki, wciąż pozostawiającej nam szerokie pole do strategicznego kombinowania. Boss Monster to niezwykle przyjemny filler. Od kart zaś trudno oderwać oczy i przed nami pewnie jeszcze nie jedna rozgrywka nim odkryjemy ich wszystkie tajemnice i smaczki! Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Altaria Starcie Wymiarów

Gra Wstepna 2016-12-26 12:27:29
Altaria wydaje się być grą z potencjałem. Pojawiło się w niej kilka ciekawych pomysłów. Niestety nie przełożyły się one u nas na radość z rozgrywki – za mało było tu klimatu, a przede wszystkim za mało emocji nad planszą. Dlatego też Altaria nas nie zauroczyła, a nawet całkiem nie przypadła nam do gustu. To jeden z tytułów zupełnie nie dla nas. Jeśli jednak szukacie dwuosobowej, taktycznej rozgrywki, a znudziły się wam już Waleczne Piksele i Neuroshima Hex, lub szukacie czegoś pozbawionego losowości, to spróbujcie Altarii. Może uda wam się dostrzec więcej możliwości w żetonach mocy i przypadnie wam ona do gustu. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)

Agricola

Gra Wstepna 2016-12-26 12:24:55
Jeśli nie straszny wam czas rozgrywki i lubicie wymagające gry, Agricola z pewnością jest dla was. Świetnie nada się ona także na wieczór we dwoje. Bardzo dobrze (jeśli nie najlepiej) działa na dwie osoby. Brak interakcji sprawia, że rozgrywka jest pokojowym starciem umysłów. Co więcej, tematyka naprawdę urzeka - kto nie chciałby hodować małych, drewnianych owieczek i krówek? Jeśli nie jesteście zupełnie zieloni w świecie gier, Agricoli po prostu musicie spróbować – w końcu to klasyk! Z pewnością wielu z was przypadnie ona do gustu. Naprawdę wymaga ona myślenia i kombinowania. Prawie za każdym razem zostawia nas z wrażeniem, że mogło być lepiej. Dróg do zwycięstwa jest wiele, możemy więc ciągle szukać i próbować nowych strategii. Gra Wstępna (www.gra.wstepna.pl)