ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH
No Avatar

Grabek
nick

2016-12-27 01:16:14
data rejestracji

*******
miasto

2016-12-27 01:16:14
ostatnio zalogowany

1
dodane gry

0
ulubione gry

0
posiadane gry

0
chciałby mieć gry


ULUBIONE GRY

Gracz nie posiada ulubionych gier.

OPINIE GRACZA

Wsiąść do Pociągu: USA

Grabek 2016-12-27 14:54:19
Gra naprawdę prosta, dobrze wprowadza nowych graczy, jednak dla bardziej doświadczonego gracza jest po prostu nudna. Ciągle robi się to samo, nic absolutnie się nie zmienia, tylko różnie możemy poprowadzić nasze koleje. Trzeba jednak zaznaczyć, że dzięki łatwości zasad oraz tematyce, można w to grać z dziećmi co dodaje naprawdę bardzo spory plus :D

Small World

Grabek 2016-12-27 14:44:09
Godna polecenia gra w przystępnej cenie. Mechanika naprawdę oddaje to, co mówi nam nazwa - świat jest naprawdę mały i musimy walczyć o każdy kawałek, gdzie nikt nie jest naszym sojusznikiem, a każdy chce zagarnąć nasze ziemie. Jeśli mamy odpowiednią wyobraźnię, gra naprawdę może dostarczyć mnóstwo śmiechu, nie oszukujmy się, kto by nie chciał podbijać świata Niziołkami Władcami Smoków!? Albo Bohaterskimi Orkami! Różne kombinacje ras z umiejętnościami powodują, że do gry można przysiadać o wiele częściej, a dość spora ilość dodatków tylko dodaje świetnej zabawy. Dodatkowym atutem gry jest fakt, że w zależności od ilości graczy, za każdym razem możemy grać na innej mapie :D. Zasady też nie są trudne, dlatego sądzę, że to naprawdę dobra gra dla każdego :D.

Kosmiczni Piraci

Grabek 2016-12-27 14:37:15
Naprawdę uboga w zawartość i mechanikę gra, która nie oddaje ani klimatu kosmosu, ani klimatu piratów (szersze pojęcie niż tylko Ci na wodzie). Grafiki są wykonane słabo, nic w tej grze się nie dzieje. Jasne, można mówić, że występuje w niej ryzyko np. postawimy swoją najmocniejszą kartę, która może zostać wyeliminowana przez inną kartę przeciwnika, ale naprawdę, gra jest po prostu słaba i pomimo dość niskiej ceny nie polecam kupować.

Catan: Gra planszowa

Grabek 2016-12-27 14:30:42
Gra z dużą losowością, gdzie jeśli nie mamy dodatków bardzo szybko (szczególnie przy częstym graniu) może się znudzić. Tak naprawdę podstawowa wersja gry to jakieś 40% tytułu. Trzeba jednak zaznaczyć, że jako gra wprowadzająca nowych graczy do świata gier, jest naprawdę bardzo dobra, prosta mechanika, opierająca się na rzutach kośćmi. Wykonanie też jest dobre, nie zajmuje zbyt wiele miejsca na stole (ciągle oceniam podstawową wersję gry), dobrze zrobiona wypraska, grafiki wykonane całkiem dobrze, ale także figurki dróg, miast i osad, gdzie rzeczywiście widzimy, że to co budujemy jest miastem, a nie tylko troszkę większym walcem w odpowiednim kolorze. Definitywnie warta kupienia, może troszkę przereklamowana, jednak naprawdę można się przy niej dobrze bawić, szczególnie jeśli szukamy niezbyt wymagającej gry.

Alternatywy 4

Grabek 2016-12-27 14:22:11
Gra oddaje klimat serialu, jednak trzeba to powiedzieć, sama w sobie jest dość średnia. Żeby w pełni czerpać zabawę z tej gry - trzeba zebrać pełny komplet graczy, dodatkowy każdy powinien znać (chociaż powierzchownie) serial. Mechanika śmiecenia i donosów - teoretycznie ciekawa, jednak niewiele wnosząca, dodaje to klimatu, jednak patrząc tylko na samą grę - nic specjalnego to nie zmienia (jasne, można poprzez śmiecenie blokować niektóre sektory dla gospodarza, jednak często nawet gracze mają interes w tym żeby sprzątać, a także dobry gospodarz trzyma wszystko pod kontrolą, że naprawdę ciężko zaśmiecić porządnie większość rejonów). Gra jest ok przez kilka pierwszych rozgrywek, jednak później aż tak chętnie nie wraca się do niej. Warta kupienia dla osób chcących powspominać serial, a także poszerzyć swoją kolekcję (chociaż pudełko jest mniejsze niż standardowe pudełka, co trochę irytuje). Oczywiście niektórym osobom może bardzo przypaść do gustu, ponieważ pod kilkoma względami gra jest naprawdę fajna, dlatego nie skreślajcie jej od razu.

Alchemicy

Grabek 2016-12-27 13:59:48
Według mnie ta gra jest naprawdę świetna. Posiada niesamowicie ciekawą mechanikę, która dzięki dołączonej aplikacji sprawia, że gra ląduje na stole wiele razy i ciągle jest interesująca. Owa aplikacja może dla niektórych wydać się minusem, jednak bardzo szybko zdanie o tym się zmieni. Oprawa graficzna jest świetna, wykonana w humorystycznym stylu - tak samo wykonana jest instrukcja, dzięki czemu o wiele łatwiej jest nam zrozumieć grę, dzięki wielu praktycznym przykładom zamieszczonym właśnie w niej. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli chcemy wytłumaczyć tę grę (szczególnie początkującym graczom - jeśli chcecie wprowadzić nowych ludzi w świat gier planszowych, zacznijcie od czegoś lżejszego) możemy naprawdę się natrudzić, ale jeśli już nam się uda, to wspólne granie będzie naprawdę genialne. W tę grę można zagrać nawet w 2 osoby, co jest bardzo dużym plusem, kiedy chcemy zagrać tylko ze swoją drugą połówką, albo poprzez praktykę chcemy wprowadzić kogoś do gry (możemy poświęcić tej osobie pełną uwagę i odpowiedzieć na każde pytanie). Jest też jeden aspekt, a mianowicie brak wypraski. Na początku byłem zawiedziony, jednak po przekonaniu się ile małych elementów znajduje się w pudełku, sądzę, że transport tej gry byłby bardzo uciążliwy, wszystko by się rozsypywało, dlatego woreczki strunowe dołączone do gry (jest ich naprawdę dużo!) spełniają swoją rolę znakomicie.