ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Sandersik
nick

2016-02-12 12:38:07
data rejestracji

*******
miasto

2016-10-24 12:44:22
ostatnio zalogowany

1
dodane gry

8
ulubione gry

42
posiadane gry

19
chciałby mieć gry


OPINIE GRACZA

Martwa Zima: Gra rozdroży

Sandersik 2016-04-22 09:52:27
U nas w domu od kilku miesięcy hit. Gramy często, gramy dużo i bawimy się świetnie. Sprawdza się praktycznie w każdym gronie i każdy kto z nami zagrał, chciał zagrać jeszcze raz. Genialny klimat, proste zasady i ciekawe rozwiązania (głównie chodzi o karty rozdroży, które potrafią nieźle namieszać, ale też tworzą historie, które wspomina się długo po zakończeniu rozgrywki *) sprawiają, że ciężko obok tej gry przejść obojętnie. Koniecznie grajcie wykorzystując motyw zdrajcy - MZ dopiero wtedy pokazuje pazur :) *np. w wyniku jednej karty rozdroży spotkaliśmy Earla i jego kumpla, los tak sprawił, że Earl nie przeżył i został przerobiony na konserwy (sic!), następna karta rozdroży poinformowała nas natomiast, że jest Boże Narodzenie i jeśli mamy odpowiednio dużo zapasów żywności, możemy podnieść morale organizując kolację wigilijną. Earl był wszystkimi 12 potrawami... o.O

Zamki szalonego króla Ludwika

Sandersik 2016-03-14 09:42:04
Josiu "do gry z kobietami"? uśmiałam się :D Co my planszówkowe ufoludki? :P :P :P co nie zmienia faktu, że to głównie gra dla spokojnych myślicieli estetów - śliczna, leniwa układanka, która ja - kobieta- bardzo lubię ;)

Timeline

Sandersik 2016-02-16 18:24:07
A czy Ty wiesz kiedy wyprodukowano pierwszego pluszowego misia? a termometr lub taśmę klejącą? :) świetna, prosta i ładnie wydana gra, która bawiąc uczy :) Najlepsza z wersji timline - może i nie ma super-hiper-puszki, ale daje najwięcej kart, przy najniższej cenie.

Time's up

Sandersik 2016-02-16 18:21:16
Jedna z najlepszych imprezówek :) Przy pierwszej rundzie jest zabawnie, przy drugiej jest kupa śmiechu, ale przy trzeciej (pokazywanej) - leżysz i kwiczysz! Rozkręci każdą imprezę :)

Osadnicy: Narodziny Imperium

Sandersik 2016-02-15 20:19:10
Piękna, przemyślana gra. Proste zasady sprawiają, że można ja wytłumaczyć w 10 min. Nie dajcie się jednak zwieść - Osadnicy to nie jest gra banalna, to raczej gra typu "easy to learn, hard to master" :) Każda frakcja jest inna, a karty często-gęsto na siebie oddziałują, tworząc bardziej lub mniej intratne kombinacje. Warto również zwrócić uwagę na śliczne wykonanie: grafiki, drewienka, plansze - wszystko jest piękne, kolorowe i okraszone uroczą dawką humoru. Świetnie działa tak w pełnym składzie, jak i na dwie osoby. Przyjemne skojarzenia z Setllersami tylko dodają grze smaczku :)

Kemet

Sandersik 2016-02-15 19:57:19
Jedna z moich ulubionych! Dobra strategia nastawiona na walkę, gdzie bardzo wiele zależy od tego w jakie moce wyposażymy nasze wojsko i miasto. W tej grze ciągle coś się dzieje, krew się leje, potwory miażdżą przeciwników i niszczą przyjaźnie :P Kemet = bardzo negatywna interakcja :)

Cyklady: Tytani

Sandersik 2016-02-15 19:48:05
Obowiązkowy dodatek do Cyklad. Wnosi wiele świeżości i sprawia, że gra jest bardziej dynamiczna. Kronos uniezależnia nas od Aresa i daje nam więcej możliwości ruchu i walki, nowa mapa jest piękna, a boskie artefakty i nowe metropolie jeszcze bardziej urozmaicają rozgrywkę. Bez Tytanów nie gramy! :)

Cyklady

Sandersik 2016-02-15 19:41:12
Dla mnie planszówkowy must have :) Jest tu wszystko czego można sobie w grze zapragnąć (kolejność przypadkowa:) : strategia, klimat, świetne wykonanie, area control, rąbanka, licytacje, negatywna interakcja, kości i masa figurek :) :) :) Polecam grać z Tytanami - gra wchodzi na jeszcze wyższy poziom, jest bardziej dynamiczna i nieprzewidywalna (my od zakupu dodatku w samą podstawkę już nie gramy).

Alchemicy

Sandersik 2016-02-15 19:33:26
Jedyna taka pozycja rynku. Alchemicy to niezwykle klimatyczna mózgożerna gra dedukcyjna. Jestem absolutnie oczarowana wykonaniem (ciężkie, wypchane po brzegi pudło pełne pięknych elementów) i zachwycona tematem, tym jak pięknie wszystko do siebie pasuje, kiedy już ogarnie się mnogość zasad i zależności. Gra początkowo może oszałamiać właśnie tą, czasami zdaje się niepotrzebną, ilością zasad, ale po dwóch-trzech wieczorach w laboratorium wszystko staje się klarowne i można już tylko cieszyć się grą. Moim zdaniem warto mieć w swojej kolekcji :)