ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

Shater
nick

2016-03-07 09:14:59
data rejestracji

Lublin
miasto

2019-02-12 14:02:49
ostatnio zalogowany

1
dodane gry

91
ulubione gry

26
posiadane gry

4
chciałby mieć gry


ULUBIONE GRY

7 Cudów Świata

Avalon

Bang!

BANG! Gra kościana

Carcassonne

Carcassonne: Gorączka złota

Cardline: Zwierzęta

Catan: Gra planszowa

Cytadela

Czary Mary

Descent: Wędrówki w Mroku (Druga edycja)

Dixit

Dobble

Dolina Kupców

Domek

Dracula (trzecia edycja)

Drako

Dungeon Saga: Grobowiec Króla Krasnoludów

Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy

Eldritch Horror: Przedwieczna Groza

Elizjum

Filary Ziemi

Fluxx

Galaxy of Trian

Gears of War

Gra o Tron

Hanabi

Heroes of Normandie

Hocki Klocki

Innowacje

Intryganci

Istanbul

Jaskinia

Jungle Speed

Kacper Ryx i Król Żebraków

Kamienie w kieszenie

Kawerna: Rolnicy z Jaskiń

Klub utracjuszy

Labyrinth: Ścieżki Przeznaczenia (2 edycja)

Lewis & Clark

Listy z Whitechapel

Lords of Waterdeep

Magia i Myszy

Mamy szpiega!

Mały Książę: Droga do Gwiazd

Metro 2033

Mr. Jack

Mr. Jack Pocket

Munchkin

Osadnicy: Narodziny Imperium

Ostatnia Wola

Palce w pralce

Pandemia

Pokój 25

Pokój 25: Sezon 2

Potwory do szafy

Potwory w Tokio

Przebiegłe wielbłądy

Pupile Podziemi

Rączki Złączki

Rattus

Red7

Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie

Rój

Sabotażysta

Small World

Spadkobiercy

Stawka większa niż życie

Steampunk Rally

Story Cubes: Kompakt

Szalone wózki

Szogun: Dwór Tenno

T.I.M.E. Stories

Taboo

Tajemnicze Domostwo

Tajniacy

Tak, Mroczny Władco!

Takenoko

Talisman: Magia i Miecz (czwarta edycja)

The Resistance

VuDu

Wiedźmin: Gra przygodowa

Wielka Księga Szaleństwa

Wiewióry

Wojownicy podziemi

World of Tanks: Rush

Wsiąść do Pociągu: Europa

X-Wing

Zimna Wojna 1945-1989

Zmiennicy

Znak Starszych Bogów

OPINIE GRACZA

Flick'em Up! Dzika strzelanka

Shater 2016-08-21 18:20:17
Stare mechaniki są wspaniałe. Sam pamiętam jak razem z kolegami z osiedla spotykaliśmy się na dworze grać w kapsle. Dzisiaj dzięki Flick'em Up mogłem podzielić się tym wspomnieniem z moim najmłodszym rodzeństwem. Każda rozgrywka toczy się pomiędzy dwiema drużynami graczy których podstawowym celem jest wystrzelać pionki przeciwnika. To by była zbyt proste gdyby nie fakt że każda rozgrywka jest określona poprzez jeden z dziesięciu scenariuszy w który poza dodatkowymi zasadami również najdziemy alternatywne warunki wygrania gry. Niektórzy już by stwierdzili że w związku z tym tytuł będzie posiadał słabą re-grywalność. Nic bardziej mylnego. W związku z tym że mechanika gry polega na "pstrykaniu" każda rozgrywka jest emocjonująca i wymaga ciągłego dostosowywania strategi do tego co się dzieje na stole. Zaś komponenty są tak uniwersalne że samodzielnie możemy stworzyć własny scenariusz. Polecam tą grę szczególnie dla rodzin jak również na luźne spotkania ze znajomymi. Zdrowa rywalizacja połączona z kooperacją z członkami naszej drużyny świetnie zacieśnia więzi rodzinne jak również interakcje z innymi ludźmi. Flick'em Up świetnie sprawdzi się również jako prezent dla osoby która nigdy nie miała kontaktu z "nowoczesnymi grami planszowymi" i zachęci do poznawania tego hobby zarówno osoby młodsze jak i starsze.

Ghost Stories

Shater 2016-07-06 00:58:26
Nigdy w życiu nie dostałem takiego łomotu od gry planszowej. Każda partia przepełniona jest emocjami i 100% myśleniem. Niestety bardzo ciężko jest uchronić się przed "Samcem Alfa". Osobiście ze znajomymi nie podejmujemy decyzji dopóki każdy z nas nie przedstawi swojego pomysłu na rozgrywkę. Muszę się przyznać że graliśmy w tą grę przez 3 lata co tydzień i tylko raz udało nam się w nią wygrać. Pod tym względem jest niczym nadopiekuńczy rodzice. Często męczą bardziej niż nie jeden kat a mimo wszystko ich kochamy. Polecam tą grę dla osób kochających wyzwania i wspólne dążenie do celu pomimo porażek.

Dobble

Shater 2016-07-06 00:44:44
Małe, proste i emocjonujące. Lepiej już się nie da opisać tej gry. U mnie bardzo często znika z półki ponieważ co chwilę moje młodsze rodzeństwo zabiera ją ze sobą do szkoły, by spędzać w miły sposób przerwy między lekcjami. Tłumaczenie zasad nie zajmuje więcej niż 2 minuty (to nie jest żart) i świetnie sobie radzi do łamania lodów podczas spotkań integracyjnych. Pomimo że na pudełku widnieje że gra nadaje się dla osób powyżej 6 roku życie to bez problemu gram z 4 letnią siostrą cioteczną (oczywiście daję fory, bo wygrana z dzieckiem nie jest przyjemna). Osobiście polecam tą grę KAŻDEMU nie ważne czy chce ją wykorzystać na imprezach, w pracy, szkole a nawet podczas spotkań rodzinnych.

Colt Express

Shater 2016-07-06 00:35:31
Świetny wabik dla osób które nigdy nie miały styczności z nowoczesnymi grami planszowymi. Po rozstawieniu całej lokomotywy na konwencie od razu dorobiliśmy się małej widowni. A zasady są tak proste i intuicyjne że tłumaczenie ich nie zajmuje dłużej niż 10 minut. Najbardziej mnie zaskoczyło że apetyt na tą grę rośnie w miarę jedzenia. Każda następna rozgrywka coraz bardziej rozwija zmysł taktyczny i wyobraźnię przestrzenną. Polecam tą pozycję dla osób które zajmują się grami planszowymi i nie mają pomysłu jak znaleźć nowych towarzyszy do gry. Gwarantuję że po takim wprowadzeniu wiele osób przyłączy się by wraz z Wami wyruszyć ku zachodzącemu słońcu aby poznawać coraz to większe cuda na planszowym zachodzie.

Splendor

Shater 2016-07-06 00:20:46
Przyjemna gra. Natrafiłem na nią w barze i muszę przyznać że pasuje tam idealnie. Posiada trywialne zasady dzięki czemu nie potrzebowaliśmy dużo czasu aby się jej nauczyć. Obecnie nasze partie są strasznie trudne gdyż co chwilę spotykamy się z sytuacją że nasze plany zostają zrujnowane poprzez poczynania innych graczy. Co osobiście mnie cieszy. Wykonanie zaś jest naprawdę piękne i cieszy oko. Jedyną wadą jest opakowanie. Na taką grę karcianą osobiście przeznaczył bym połowę pudełka gdyż w dużym stopniu kupujemy powietrze. Co najbardziej się odbija kiedy chciało by się ją zabrać ze sobą pod namiot gdzie każdy centymetr zawartości plecaka się liczy. Najbardziej polecam ją dla osób które kochają rywalizację i lubią rozpatrywać zarówno ruchy własne jak i przeciwników.

Martwa Zima: Gra rozdroży

Shater 2016-07-06 00:10:23
Uwielbiam tą grę. OD momentu kiedy zobaczyłem jej recenzje, wiedziałem że trafi na moją półkę. Właściwie to była pierwsza gra planszowa którą kupiłem. Miałem już czas sprawdzić ją chyba pod każdym względem. Zaczynając na grach kooperacyjnych ze znajomym podczas zwykłych odwiedzin, po grę w 7 osób bo nie chcieliśmy żeby ktoś musiał się przyglądać jak reszta się bawi. Za każdym razem świetnie się sprawdziła. Zarówno w trybach kooperacyjnych jak i "Zdrajcy". Pomysł na to by zarówno "Zdrajca" jak i pozostali gracze mieli misje osobiste zasługuje na najwyższe noty. Nie raz spotkałem się z sytuacją żeby gracz NIE BĘDĄCY ZDRAJCĄ spowalniał grę pozostałym żeby mieć czas na ukończenie własnej misji osobistej. Zaś fakt że osoba wygnana z koloni nie odchodzi od stołu jest po prostu wyśmienity. Bo co to jest za przyjemność z gry kiedy znajomi wyrzucą Ciebie z koloni i do końca gry jedyne co możesz zrobić to podawać im herbatę. Instrukcja jest bardzo przyjemnie napisana i będąc osobą zieloną w grach planszowych zrozumiałem ją bez trudu. Opisy scenariuszy i karty rozdroży bardzo budują klimat. Dzięki czemu nie raz znajomy napełnił naszą klonie darmozjadami tylko dlatego że pozostawianie grupy dzieci na śmierć było by sprzeczne z jego zasadami. Osobiście polecam tą grę dla osób kochających klimatyczne gry z potajemną rywalizacją (u mnie wygrywają TYLKO osoby które wykonają zadania osobiste) jak również trywialnymi do nauki zasadami.