ŚWIAT
GIER
PLANSZOWYCH

madeusz
nick

2016-02-16 06:58:31
data rejestracji

Warszawa
miasto

2018-01-17 14:57:37
ostatnio zalogowany

12
dodane gry

6
ulubione gry

21
posiadane gry

0
chciałby mieć gry


OPINIE GRACZA

Kanagawa

madeusz 2018-01-17 15:06:06
Grałem tylko w wariancie dwuosobowym. Zachwytu wielkiego u współgracza nie zauważyłem, ale na spokojnie zagraliśmy dwie partyjki i nie czuliśmy obaj, że był to czas stracony. Podejrzewam, że w 3-4 osoby gra jest bardziej emocjonująca i satysfakcjonująca. Moje odczucia są takie, że gra nie wywiera presji na graczu, że trzeba coś zrobić, daje poczucie kompletowania czegoś co przekłada się na większą ilość punktów i zachwyca przepięknymi grafikami, które podobają się chyba każdemu. W tej cenie, zdecydowanie warta sprawdzenia.

7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon

madeusz 2018-01-17 15:01:46
Panteon z szybkiego i niezobowiązującego Pojedynku uczynił pełnowartościowe starcie dwóch graczy z dużą ilością walki o upragnione karty i bóstwa. Tak naprawdę, jeśli ktoś ma dodatek, nigdy prawdopodobnie nie zagra już bez niego. Moje odczucia są takie, że to jest część pierwotnej gry, wyodrębniona na potrzeby uproszczenia podstawki i możliwości sprzedaży dodatku. Dla wielbicieli podstawki to pozycja obowiązkowa.

Domek Na Drzewie

madeusz 2017-04-21 07:55:28
Domek na Drzewie to naprawdę sprytna i co najwazniejsze szybka karcianka. Gra jest bardzo dynamiczna, nie ma przestojów i zamulania, bo to nie ten rodzaj gry. Świetnie się skaluje, choć przy 4 graczach może być bardzo nieprzewidywalna. Polecam jako sposób na miłe, relaksujące spędzanie czasu.

Glen More

madeusz 2016-10-08 08:58:47
Nie wiem w sumie dlaczego ta gra jest tak mało popularna w Polsce. Genialny sposób wyłaniania kolejności graczy, niekończąca się w zasadzie regrywalność plus ogrom zależności między kaflami daje naprawdę świetną grę! Trzeba dodać, że gra jest też bardzo atrakcyjna cenowo, zarówno w wersjo niemiecko i anglojęzycznej. Serdecznie polecam!

Zapraszamy do podziemi

madeusz 2016-10-08 07:03:15
To jest bardzo dziwna gra. Niby przyjemnie się na nią patrzy, niby jedna czy dwie rozgrywki są spoko... ale to wszystko jest tak powtarzalne. Gra w dwie osoby to taki ping-pong do pierwszego błędu. Od 3 osób zaczyna się, lepsza zabawa, ale z kolei jakakolwiek przewidywalność nie występuje. Ogólnie jestem w stanie zrozumieć, że za taką cenę nie dostanę 40 rozgrywek z wypiekami na policzkach, ale nawet mój 12-letni siostrzeniec nie bardzo chciał grać nawet już 3, 4 i 5 partii, a uwielbia poznawać nowe gry. Gra wygląda świetnie i z pewnością znajdzie swoich odbiorców, ale ja chyba czegoś w niej nie dostrzegłem. Choć na pewno dam jej jeszcze szansę ;)

Dobble

madeusz 2016-10-08 06:50:42
Zdecydowanie jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza propozycja na rynku w kategorii imprezówek. Ale tylko tak trzeba ją postrzegać. W tej kategorii daję z czystym sumieniem 10!

Ognisty Podmuch

madeusz 2016-10-08 06:44:31
Moim zdaniem gra znakomicie oddaje klimat nieprzewidywalnego pożaru. Niby trzeba coś zrobić, kogoś uratować, ale jednak zawsze trzeba mieć z tyłu głowy fakt, że za chwile w miejscu, w którym stoimy może mieć miejsce wybuch, czy może zwyczajnie zaiskrzyć. Napięcie, emocje i szybka rozgrywka, sprawiają, że Ognisty Podmuch może dostarczyć dużo frajdy każdemu, kto nie brzydzi się kościanej losowości, na której oparta jest rozgrywka.

List miłosny

madeusz 2016-04-10 15:55:20
Bardzo zgrabna i szybka gra karciana opierajaca sie w glownej mierze na ukrywaniu swojej tozsamosci oraz na odgadywaniu tozsamosci i eliminowaniu przeciwnikow. Nie ma miejsca na jakiekolwiek strategie, gdyz element losowy jest zbyt wyrazny i dominujacy w trakcie rozgrywki. Polecam jako szybkiego wypelniacza czasu.

Taluva

madeusz 2016-03-27 14:58:37
Taluva to jedna z najlepszych gier logicznych w jakie grałem. Doskonale gra się w gronie 2-3 graczy. Gra robi się mniej przewidywalna przy 4 graczach, ale wtedy nabiera po prostu innego - dynamicznego charakteru. W skrócie można napisać, że w trakcie gry budujemy dwie rzeczy - planszę "wyspę" i swoje osady. Posiadamy trzy rodzaje budynków, a ten kto pierwszy wybuduje wszystkie swoje budynki w dwóch dowolnych rodzajach zostaje zwycięzcą. Proste? Bardzo proste. Ale zabawa jest za każdym razem inna. Ilość interakcji jest zależna od samych graczy. Jestem po więcej niż 50 rozgrywkach i nie zdarzyły mi się dwie takie same partie. Warto pochwalić też wykonanie - bardzo grube i trwałe kafle terenu i całkiem zgrabne drewniane domki prezentują się tak, że nowi gracze po zakończonej rozgrywce mają zawsze ochotę zrobić zdjęcie nowo powstałej wyspie z wioskami. Gorąco polecam przynajmniej spróbować.

Uga Buga

madeusz 2016-02-23 22:30:24
W wyluzowanym towarzystwie, ta gra to istne szaleństwo. Masa śmiechu to jest coś o co tak na prawdę tu chodzi. Imprezówka pełną gębą.

Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie

madeusz 2016-02-23 22:27:02
Z czystym sumieniem daję 10. Ignacy Trzewiczek stworzył nie tylko wspaniałą, klimatyczną grę, ale również znakomity system z możliwością rozbudowy o nowe scenariusze. Ilość oficjalnych scenariuszy już jest duża, ale jeśli dobrze poszukać a forum gry-planszowe lub bgg to mona znaleźć scenariusze fanowskie w niezliczonych ilościach. Gorąco polecam w konfiguracjach liczbowych od 1 gracza do pełnej czwórki. Genialna gra!

Mount Everest

madeusz 2016-02-23 22:21:51
Moim zdaniem gra typu "łatwa do nauczenia, trudna do opanowania". Wprowadzanie i sprowadzanie turystów nie jest takie łatwe jakby mogło się wydawać. Dużo bardziej zaawansowana i wymagająca wersja młodszej siostry K2.

Hanabi

madeusz 2016-02-23 22:18:22
Świetna mała gra kooperacyjna wymagająca opracowanie wspólnego systemu komunikacji. Pełne zwycięstwo jest bardzo trudne do osiągnięcia... ale nie niemożliwe. Mimo niewielkiego pudełka, gra może potrwać nawet do 40 minut, więc jako filler sprawdza się znakomicie.

Neuroshima Hex!

madeusz 2016-02-23 22:14:58
Gra jest czymś zupełnie innym niż inne tytuły dostępne na rynku. Każda armia przedstawiona jest w postaci 35 żetonów i, mówiąc całkiem serio, żaden żeton nie jest zbędny, każdy się przydaje. Poza tym każda z czterech dostępnych armii jest zupełnie inna, ma inne umiejętności i cechy. Klimat postapokaliptyczny nie każdemu pasuje, ale w trakcie gry większość graczy jest oczarowana zwinnością i płynności rozgrywki. No i ze względu na losowy dociąg żetonów, nigdy nie wiadomo, co się za chwile stanie. Jak dla mnie to idealna gra taktyczna, dla każdego kto lubi dynamicznie zmieniającą się sytuację na planszy.

Agricola

madeusz 2016-02-23 22:08:30
Moim zdaniem gra jest świetna i każda złotówka na nią wydana zwraca się w formie dobrej rozrywki. Wyborny wariant familijny. Polecam, chociażby ze względu na ilość wydanych w Polsce dodatków.

Race for the Galaxy: Narodziny Imperiów

madeusz 2016-02-16 07:23:40
Zdecydowanie jedna z najlepszych gier jakie posiadam. Niepowtarzalność rozgrywek, dość krótki czas rozgrywki i mnogość sposobów na odniesienie zwycięstwa sprawiają, że można grać kilka partii pod rząd nie czując znużenia. Skaluje się świetnie. Nie ma absolutnie żadnej różnicy, czy gramy w 2,3 czy 4 osoby. Po kilku rozgrywkach skomplikowana ikonografia okazuje się bardzo intuicyjna. Niestety ze względu na brak polskiej edycji dodatków polecam zakupić wersję angielską. Chyba, że ktoś planuje grać jedynie w podstawkę - wtedy Narodziny Imperiów dają rade perfekcyjnie.

7 Cudów Świata: Pojedynek

madeusz 2016-02-16 07:08:49
Nie grałem w duże 7 Cudów, ale nie czuję takiej potrzeby grając w 2 osoby w Pojedynek. Jest tu wszystko czego potrzeba - niepowtarzalność rozgrywki, niewielka losowość, masa interakcji, taktyka strategia i krótki czas rozgrywki. Dla osób grających w 2 osoby ciężko polecić coś innego na 20-30 minut.